- Reset + PDFPrindi

Vabariigi sünnipäeva nädalal tuletame meelde, miks on Eestis hea elada

20.02.2012

Vabariigi Presidendi Kantselei ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) algatusel saab meie riigi sünnipäeva nädalal näha neljas Eesti suuremas linnas väliplakateid, kus kaasmaalased vastavad, miks on Eestis hea elada.

Aasta alguses kutsus president Toomas Hendrik Ilves Facebooki lehel (www.facebook.com/thilves) inimesi kirjutama põhjustest, miks on Eestis hea elada. Riigipea üleskutse ajendiks oli soov pakkuda inimestele mõtlemisainet ja rõõmu oma riigi üle.

Igaüks meist näeb oma põhjusi, miks on Eestis hea elada, kõik kokku on need ühtviisi tähtsad, ütles president Ilves. „Näiteks mulle meeldib siinne loodus ja kultuur, me meelelaad ja traditsioonid. Mulle meeldivad meie noored, kelles julgus ja ettevõtlikkus segunevad ettenägeliku küpsuse ja eluterve kriitikaga. Mulle meeldivad Eesti muusikud, luuletajad ja sportlased, teadlased ja disainerid, ettevõtjad, talumehed ja töövõtjad. Kõik koos oleme paarikümne aastaga taastanud oma riigi ja pannud kodanikuühiskonna arenema. Meie e-riik on avatud ja läbipaistev, paljudele sõna otseses mõttes ühe hiirekliki kaugusel," loetles Eesti riigipea.

President Ilvese üleskutse peale kirjutasid inimesed üle tuhande põhjuse, miks just Eesti on parim paik. „See on kindel ja vankumatu tõestus, et oleme õiges kohas ja õigel teel. Olgem uhked ühiselt kogutud eeliste üle. Mina olen. Uhke oma riigi ja kaasmaalaste üle," ütles president Ilves.

President Ilvese Facebooki lehele kirjutanud inimesed hindasid Eesti kultuuri ja keelt, avatud ühiskonda ja puhast loodust, nii uusi tehnoloogiaid kui ka pikaajalisi traditsioone. Äramärkimist leidsid meie inimeste ettevõtlikkus ja abivalmidus, noorte aktiivsus ja vanade kogemused.

Vabariigi Presidendi Kantselei ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning teiste partnerite koostöös jõuavad paljud neist vabariigi sünnipäevapidustustele. Ka programm „Tagasi kooli" on valinud tänavuseks teemaks „100 põhjust, miks on Eestis hea elada".

EASi turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktori Leitti Mändmetsa sõnul peame ajuti peatuma ja mõtisklema oma maa ja riigi üle. „Ma armastan Eestimaad" kampaania aitab meelde tuletada, miks me oma kodumaad armastame ja selle üle uhkust tunneme, mida see kõik tähendab mulle, sulle, naabrile ja sõbrale. Kui usk oma kodumaasse on tugev, on ka küllakutse tuttavale või võõrale sootuks veenvam," selgitas Leitti Mändmets. „EASil on hea meel olla kaasas presidendi algatusega, sest meie tööks on Eesti turunduskontseptsiooni arendamine, mille üheks oluliseks osaks on ka Eesti brändi „Ma armastan Eestimaad" kommunikatsioon Eesti elanikele."

Eesti sünnipäeva nädala välireklaamikampaaniasse on valitud kümme erinevat põhjust, mida Eesti inimesed esile tõid. Lõplikud tsitaadid valiti pisteliselt. Plakatid on üleval Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.

Kampaania sündis koostöös välimeediapartneritega, kes andsid tasuta pinnad, plakatite trükkimist rahastas EAS. Kampaania maksumus on ligi 7000 eurot.

President Toomas Hendrik Ilvese videotervitust ja üheskoos vabariigi sünnipäevaks kogutud 100 Eesti eelist on nähtav siit: https://www.facebook.com/thilves?sk=app_341440212537959

President Toomas Hendrik Ilvese Facebooki lehel on võimalik tutvuda ka kümne plakatiga.


Lisainfo:

Piret Pert
Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakonna juhataja
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Telefon: 631 6229

Leitti Mändmets
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor
Tel: 6279 786
E-mail: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229