- Reset + PDFPrindi

President Ilves külastas Jõhvi Vene Gümnaasiumi

President Ilves külastas Jõhvi Vene Gümnaasiumi
President Toomas Hendrik Ilves andis koolitunni Jõhvi Vene Gümnaasiumi lõpuklassile
© Matti Kämärä (Põhjarannik)

14.02.2012

President Toomas Hendrik Ilves andis täna koolitunni Jõhvi Vene Gümnaasiumi lõpuklassile, rääkides e-riigist, küber- ja keskkonnajulgeolekust ning riigi kaitsmisest 21. sajandil.

"Me peame oma riiki hoidma ja olema valmis seda kaitsma," ütles president Ilves. "Aga see ei tähenda, et me ei või oma riiki kritiseerida, kui selleks on põhjus. Nii näiteks olid ACTA meeleavaldused Eestis teretulnud, sest seni puudus meil sel teemal avalik ja konstruktiivne debatt, mis alati viib oma riiki edasi."

Rääkides välismaale õppima minemisest, õhutas riigipea: "Muidugi, minge õppima. Õppige ja tulge kindlasti Eestisse tagasi. Sest, just siin on huvitav ning noortel on kiiremad võimalused arenguks ja edasiliikumiseks."

Kuue ja poolesaja õpilasega Jõhvi Vene Gümnaasium on üks neist koolidest, kus keelekümblust alustatakse algklassides ja üleminek eestikeelsele õppele algas aastaid tagasi. Samuti tegutsevad eraldi klassid kasvuraskustes noortele, nn Tootsi klassid.

"On hea meel olla koolis, kus õpilastele antakse teadmised ja haridus viisil, mis aitab neil Eestis edukalt toime tulla," ütles president Ilves.

Mullu selle gümnaasiumi lõpetanud 33 noorest läks 32 edasi õppima kõrgkoolidesse, neist kolm välisriikidesse.

"Siin on näha õpetajate, lapsevanemate ja õpilaste asjalikku koostööd, ühiselt tegutsemist noortele võimalikult hea hariduse andmise nimel," tõdes riigipea. "Ja muidugi, mis mulle eriti hingelähedane, et selles koolis on tugev rõhk reaal- ja majandusainete õpetamisel."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229