- Reset + PDFPrindi

President Ilves andis üle aasta parima puitehitise auhinna

President Ilves andis üle aasta parima puitehitise auhinna
President Toomas Hendrik Ilves andis Eesti Parima Puitehitise üle Peeter Loo'le ja Jan Skolimowski'le
© Priit Grepp

17.11.2011

President Toomas Hendrik Ilves andis auhinna “Eesti Parim Puitehitis 2011” arhitektidele Peeter Loo’le ja Jan Skolimowski’le nende loodud suveköögi eest Pedase külas.

“Ma väga loodan, et juba lähemas tulevikus kasutatakse puitu üha enam ühiskondlike hoonete, sildade ja miks ka mitte korrusmajade ehitamisel. Sest puit on keskkonnasäästlik, turvaline ja omamaine,” ütles president Ilves enne auhinna üleandmist peetud kõnes.

Riigipea sõnul on vaja meie metsa kasutamisel vaja meeles hoida kahte asja: seda ei tohi teha kergekäeliselt, kuid mets vajab uuendamist, et meil oleks ka saja ja saja-viiekümne aasta pärast head metsa ja korralikku puitu.

President Ilves meenutas, et metsa- ja puittoodete sektor on Eesti väliskaubanduse bilansis pluss poolel ning on aidanud puitmajade ja puitmööbli abil viia plusspoolele ka tööstustoodangu väljaveo.

“See näitab, kui oluline on puidutööstus Eestile ja seda mitte ainult numbrite pärast tabelites, vaid see aitab suurendada meie rikkust ja pakkuda inimestele tööd ja kindlustunnet,” lausus riigipea, kelle hinnangul peab aga väljaveetava saematerjali osakaal vähenema ning asenduma järjest enam näiteks mööbli ja erinevate ehituselementide ekspordiga.

“Selleks on vajalik arhitektide, disainerite ja teadlaste kogemuste kasutamine majanduse arendamisel. Ning seda meie puiduettevõtted ka teevad,” tunnustas president Ilves. “Just tarkade lahendustega saame tagada oma majanduse arengu. Meie ainuke võimalus on ennekõike kiirem tootmine ja originaalne loomine. Me saame konkureerida oma teadmiste abil. Olgem siis targad, nutikad, innovaatilised.”

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229