- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea kohtus Soome presidendi Tarja Haloneniga

Eesti riigipea kohtus Soome presidendi Tarja Haloneniga
President Toomas Hendrik Ilvese kohtumine Soome riigipea Tarja Haloneniga
© Andres Putting (Delfi)

06.09.2011

Soomes visiidil viibiv riigipea Toomas Hendrik Ilves keskendus tänasel kohtumisel Soome presidendi Tarja Haloneniga euroala rahanduslikule seisule ja Eesti-Soome-Rootsi võimalikule koostööle küberjulgeoleku vallas.

Eesti riigipea sõnul on Eesti ja Soome heade suhete üheks aluseks tihe koostöö Euroopat puudutavates küsimustes. “Naabritena me mõtleme sarnaselt, meie arusaamad paljudes küsimustes kattuvad. See on seda olulisem ajal, kui euroala mitmed riigid on tõsise finantskriisi ees,” ütles president Ilves.

President Ilves tõstatas kohtumisel ka küberjulgeoleku teema. “Selles vallas võiks Eesti, Rootsi ja Soome seljad kokku panna ja Euroopa Liidu siseselt ühiselt asja ajada, märkis Eesti riigipea.

Soome president Tarja Halonen õnnitles ühtlasi Eesti riigipead presidendiks tagasivalimise puhul.

President Ilves viibib täna Helsingis, et esitleda Eesti Vabariigi saatkonnas ja Soome ühes suurimas raamatupoes Akateeminen Kirjakauppa, oma esseede, artiklite ja kõnede kogumikku "Omalla äänellä" (“Sõna jõuga”).

Raamat koosneb presidendi kõnedest ja esseedest, samuti tema seisukohtade kujunemislugu ja tausta selgitavast intervjuust, mille tegi raamatu koostaja Iivi Anna Masso. Rohkem infot saab raamatu kohta siit: http://bit.ly/npiJec

Eesti riigipea jõuab Eestisse tagasi täna hilisõhtul.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229