- Reset + PDFPrindi

President Ilves: maakondade arengu tagab hea elukeskkond ja tugev kooliharidus

Viljandi Aken ja Uks AS
Viljandi Aken ja Uks AS
© Elmo Riig (Sakala)

11.08.2011

President Toomas Hendrik Ilvese hinnangul peitub maakondade tuleviku võti hea elukeskkonna loomises ja tugeva gümnaasiumihariduse pakkumises.

“Viljandimaa ettevõtjad nimetavad suurimaks probleemiks kvalifitseeritud tööjõu puudust. Selle üheks põhjuseks on suurte tõmbekeskuste pakutav palgatase, millega maakonnakeskused ei suuda võistelda,“ tõdes president Ilves pärast eilset kohtumist Viljandis.

„Teisalt teevad väiksema linna elujõuliseks ka head vaba aja veetmise võimalused ja tasemel kooliharidus. Kui me tahame, et Viljandimaale jääksid ettevõtlikud ja edasipürgivad inimesed, siis peavad nende lapsed saama kvaliteetse ja konkurentsivõimelise hariduse ning võimalused oma huvide arendamiseks.”

Kohtumisel Viljandi linnajuhtidega arutati linna arenguplaane ja tutvustati riigipeale haridus- ja teadusministeeriumi hallatava Viljandi Gümnaasiumi käivitamise hetkeseisu.

Kohtumisel rõhutas president Ilves, et haridusse investeerimine ei tohi piirduda ainult uue koolihoonega, vaid panustada tuleb headesse õpetajatesse.

“Samuti peab maakonnas olema korralik koolitransport piirkonna tõmbekeskusesse, mis tagaks laste jõudmise gümnaasiumi,” ütles president Ilves, kelle sõnul saaks Viljandi oma koolisüsteemi mitmekesistamiseks teha koostööd Ugala Teatri ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

Eile kahepäevast ringsõitu Viljandimaal alustanud president Ilves külastas ettevõtteid Viljandi Aken ja Uks, Kolga-Jaani vallas juurviljatootmisega tegelevat osaühingut Koorti Kartul ning Võhmas asuvat küünlavabrikut Eesti Valgus.

Ilves nentis, et kõigil kohtumistel tuli selgelt esile ettevõtjate mure kvalifitseeritud töötajate puuduse pärast praktiliselt kõikides valdkondades.

“Küll aga tahaksin siinkohal kiita külastatud ettevõtteid, kes on suutnud konkurentsis püsida just tänu erisuse säilitamisele ja jäänud lojaalseks oma strateegilistele turgudele. Eritoodete kvaliteetne ja kiire valmistamine on selgelt meie eelis ja võimalus, mida tuleb kasutada,” lisas riigipea.

Külastades Olustvere Maamajanduskooli sõnas president Ilves, et see on hea näide ettevõtete ja haridusasutuse koostööst, kus kooli toiduainete tehnoloogialaborid pakuvad väikeettevõtjatele võimalusi tootearenduseks ja katsepartiide tootmiseks.

Viisiidi raames tutvustati president Ilvesele ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna õppekavasid ja olulisemaid projekte ning endisaegse Heimtali ringtalli müüridele ehitatud Raudna Põhikooli õpperuume ja spordikompleksi.

Täna külastavad president Ilves ja Evelin Ilves Karksi vallas asuvat Kaarel Kuninga puukooli, Tarvastu valla käsitöökoda ja taastatud Ennukse metsavennapunkrit ning riigipea kohtub Viljandimaa omavalitsusjuhtidega.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229