- Reset + PDFPrindi

President Ilves avas Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja uue püsinäituse

26.05.2011

„Muuseum peab rääkima oma külastajaga põnevas ja kaasaegses keeles. Tekitama huvi ning panema mõtlema. See keel ei saa olla liiga lihtne, hoopis vastupidi, peab olema modernne ja kultuurne, targalt kaasahaarav ja tundetaiplik,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves Suurgildi hoone ja uue püsinäituse „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” avamisel.

Eesti riigipea rõhutas, et mõelda ja vastuseid kriitiliselt otsida oskava inimese huvi viib teadmisteni. „Teadmised annavad oskuse otsustada ja teha valikuid, annavad meile vabaduse. Seega on muuseum ka haridus- ja teadusasutus, mis minevikust kõneledes hoolib ja hoolitseb meie tulevikust,“ nentis president Ilves.

„Inimesed vajavad seda kõike. Vaatamata vihmasele ilmale ja kõiksugu populaarsetele meelelahutussaadetele külastas selle aasta Muuseumiööl Eesti muuseume üle 73 000 külastaja,“ lisas sõnas president Ilves ja lisas: „Kuid ühest arvust tähtsam on see, mida meie muuseumid pakuvad külastajatele. Oluline on see, et need 73 000 inimest võtaksid kaasa oma sõbrad ning tuleksid muuseumisse uuesti ja uuesti.“

 

Kõne täistekst siin.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229