- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: Arvo Pärdi muusika täitis New Yorgi St. Francis Xavier'i kiriku rahvaga

President Toomas Hendrik Ilvese algatusel toimus eile, 18. septembril New Yorgis St. Francis Xavier'i kirikus Arvo Pärdi ja Vox Clamantise uue plaadi "The Deer's Cry" esitluskontsert, mis tõi kokku ligi 1000 inimest.

Kontserti, mis lõppes pika aplausi ja muusikute auks püsti tõusva publikuga, tulid president Ilvese kutsel kuulama New Yorgi klassikalise muusika valdkonna juhtfiguurid, Eesti sõbrad ja USA eestlaskond.

President Ilvese sõnul oli viimse istekohani täitunud kirik tunnustus Arvo Pärdi muusikale ja Eesti muusikutele. "Suur tänu Arvo Pärdile, kes kahjuks ei saa täna meiega koos siin viibida, sest on Itaalias ja võtab vastu järjekordset auhinda oma loomingu eest," ütles Eesti riigipea.

President Ilves tänas plaadifirmat ECM, kes on teinud hindamatut tööd andekate Eesti heliloojate ja esinejate tutvustamisel maailmas. Eilsel kontserdil tulid ettekandele ka noorte heliloojate Helena Tulve ja Tõnis Kaumanni teosed.

Kontserdi eesmärgiks oli toetada Pärdi loomingu ja Vox Clamantise tuntust Ameerika publiku seas ning suurendada Eesti tuntust nii muusika-, poliitika- kui ka majandusringkondades. Kontsert toimus koostöös plaadifirmaga ECM Records ja seda toetasid Vabariigi Presidendi Kantselei, Presidendi Kultuurirahastu, kultuuriministeerium, EAS, Eesti peakonsulaat New Yorgis, Microsoft Eesti, Silberauto ja Digitalsputnik.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond