- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: Eesti ja Läti presidendipaar kohtus Jūrmalas

Piltuudis: Eesti ja Läti presidendipaar kohtus Jūrmalas © Läti Presidendi Kantselei

12.07.2016

Läti president Raimonds Vējonis ja Iveta Vējone võõrustasid eile õhtul Jūrmalas Eesti riigipead Toomas Hendrik Ilvest ja Ieva Ilvest. Presidentide kohtumise peateemad olid Varssavis toimunud NATO tippkohtumine, Balti riikide edasised sammud julgeoleku tagamisel, Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu suhted ning Eesti-Läti koostöö e-valitsemises.

Presidentide fookuses oli Varssavis toimunud NATO riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumine. "NATO tippkohtumine andis meile veelkord kindluse, et alliansile on oluline kõikide liitlaste kaitstus, mida kinnitab otsus paigutada täiendavad liitlasvägede üksused Balti riikidesse ja Poola," ütles president Ilves.

Olulise teemana arutati ka Ühendkuningriigi Brexiti-otsuse mõju Euroopale. Eesti riigipea ja Läti president olid ühel meelel, et suhted Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel kõigis valdkondades peavad olema tulevikus nii tihedad kui võimalik.

President Ilves avaldas lootust, et Eesti ja Läti saavad tulevikus teha edukalt koostööd e-valitsemises. "Eesti on viimastel aastatel palju panustanud koostöösse Soomega, et luua ülepiirilisi riiklikke e-teenuseid, millest võidaksid nii soomlased Eestis kui ka eestlased Soomes. Usun, et sarnane koostöö peaks käivituma tulevikus ka Lätiga," lisas ta.

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond