- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves kohtus Kadriorus Eesti olümpiakoondisega

19.07.2016

President Toomas Hendrik Ilves kutsus Eesti olümpiakoondise Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaeda vastuvõtule, et tunnustada meie sportlasi seni saavutatu eest ja soovida edu peagi Rio de Janeiros algavatel olümpiamängudel.

"Paari nädala pärast algab Rio de Janeiros võistlus, milleks teie olete valmistunud kogu elu. Ma väga loodan, ja koos minuga ka sajad tuhanded Eesti inimesed, et sellest saab ka teie kõigi elu võistlus. Käigu sellega kaasas siis medal või mitte. Oluline, et suudate anda endast kõik," ütles president Ilves.

Riigipea rõhutas oma sõnavõtus, et aus kaotus on õigem kui sohiga saavutatud võit. "Doping ja muud keelatud võtted röövivad spordilt selle pärisosa – andekuse, töökuse ja võistluslikkuse – ning teevad tippspordist tsirkuse või muu kergekaalulise meelelahutuse," lisas ta.

Eesti olümpiakoondise delegatsiooni kuulub 90 inimest: 46 sportlast 13-lt spordialalt ja 44-liikmeline abipersonal. 24 sportlase jaoks on tegemist esimeste olümpiamängudega. Koondise kõige vanem sportlane on 37-aastane Gerd Kanter ja noorimaks liikmeks 49erFX klassi purjetaja, 20-aastane Anna Maria Sepp. Spordialadest on Eesti koondises kõige arvukamalt esindatud kergejõustik 17 sportlasega.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond