- Reset + PDFPrindi

Homme toimub sümpoosion "Quo vadis, Estonia? Quo vadis, Europe?"

30.06.2016

1. juulil toimub Mustpeade Majas Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku raames sümpoosion "Quo vadis, Estonia? Quo vadis, Europe?", kus käsitletakse maailma digitaalset arengut ning Brexiti tähendust Euroopa ja EL liikmesriikide jaoks.

Sümpoosioni esimeses osas (kell 10.00–11.15) esinevad Maailmapanga aastaraporti "Digitaalsed dividendid" üks kaasjuht, president Toomas Hendrik Ilves ning idufirma Teleport asutaja Sten Tamkivi. Teises pooles (kell 12.00–13.30) arutlevad president Ilves ja POLITICO Euroopa väljaande tegevtoimetaja Matthew Kaminski Brexiti tähenduse üle Euroopa ja maailma kontekstis. Sümpoosioni modereerib Linnar Viik.

Matthew Kaminski töötas enne POLITICOsse asumist Wall Street Journal juures ning on enam kui 15 aastat kirjutanud rahvusvahelise suhtluse alaseid artikleid, intervjuusid ja arvamusartikleid (eelkõige Euroopast). Ta on võitnud mitmeid ajakirjanduslikke auhindu, sealjuures 2015 auhinna Ukraina kriisi katvate artiklite eest. Samuti oli ta 2015. aastal üks Pulitzeri preemia finaliste.

Sten Tamkivi on IT-ettevõtja, idufirma Teleport kaasasutaja ja tegevjuht. Varsemalt on töötanud Andreessen Horowitzis ning Skype'is, kus tal oli seitse aastat kandev roll tootearenduses ning juhtimises. Tal on magistrikraad Stanfordi ülikoolist.

Sel aastal toimub seitsmes Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, mis koondab üle 100 ettevõtja, poliitiku, teadlase, ajakirjaniku ja arvamusliidri kokku 24-st riigist. Neid võõrustavad selle kokkutuleku algatajad president Toomas Hendrik Ilves ja ettevõtja Margus Reinsalu, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning peaminister Taavi Rõivas.

Kokkutuleku raames kohtuvad Eesti sõbrad veel peaminister Taavi Rõivasega, osalevad kontsert-vastuvõtul ettevõtja Margus Reinsalu maakodus Oandu vesiveskis Lahemaal ning vastuvõtul presidendi roosiaias.

Kokkutuleku avas täna EASi seminar "Eesti ja tulevik — te ei usu, mis järgmiseks juhtub" ning täna õhtul toimub juba traditsiooniks saanud ERSO kontsert "Suur suvine kohtumine. Sõbrad", mida juhatab maestro Neeme Järvi. Kontserdi patrooniks on Vabariigi President.

Sel aastal osaleb üritusel külalisi USA-st, Indiast, Hiinast, Austraaliast, Venemaalt, Kanadast ning paljudest Euroopa riikidest. Sealhulgas näiteks endine Kanada parlamendi liige Robert Keith Rae, kes saab Vabariigi Presidendilt talle 2011. aastal annetatud Maarjamaa Risti teenetemärgi Euroopa kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäeva algatamise eest; USA riigidepartemangu küberteemade koordinaator Christopher M. Painter; Hollandi valitsuse E-teemade nõunik Roy Tomeij; ning Eindhoveni linna turundusjuht Peter Kentie, kes pakkus Eestile välja uue kuvandi idee.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku idee sündis 2010. aastal. Kokkutulekuga tänatakse ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks, ning kellel võib olla võtmeroll välisinvesteeringute Eestisse toomisel.


NB! Ajakirjanikel on võimalik sümpoosionil osaleda. Palume eelnevalt registreeruda (hiljemalt 1. juuli hommikul kella 9-ks.) Palume kohal olla 20 minutit enne ametlikku algust.


Sümpoosion "Quo vadis, Estonia? Quo vadis, Europe?" Mustpeade majas (Pikk tn 26), 1. juulil

10.00–11.15 Ettekanded ja diskussioon teemal digitaalne areng:
President Toomas Hendrik Ilves
Teleporti kaasasutaja Sten Tamkivi
Moderaator Linnar Viik

11.15–12.00 kohvipaus (võimalik teha lühiintervjuusid)

12.00–13.30 President Ilves ja Matthew Kaminski diskussioon "Brexit ja selle mõjud". Moderaator Linnar Viik

Registreerimine ja intervjuusoovid: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , 6316216, 57501959


Lisainfo:

Kaidi Aher
Kantselei kommunikatsiooninõunik
Vabariigi Presidendi Kantselei
Tel: 57501959, 6316216
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.