- Reset + PDFPrindi

Riigipea ja ettevõtjad: Eesti suurim väljakutse on haridus

06.05.2015

Täna toimus Kaubanduskojas traditsiooniline Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja Kaubanduskoja uue juhatuse lõuna.

Kõigepealt tänas riigipea kõiki ettevõtjaid, kes toetavad kaitseväe õppekogunemist Siil, võimaldades oma töötajatel seal osaleda. Paljud tööandjad on tasunud ka õppuste ajal tekkiva palgavahe, et töötaja sissetulekus ei kaotaks. Sel aastal osaleb kogunemisel u 7000 reservväelast ning kutsututest on reaalselt formeeritud üle 90%, mis on viimaste aastate suurim osalusprotsent. Ligemale pooled 13 000 osalejast on reservväelased.

Vahetati mõtteid ka päevakajaliste maksu- ja majanduspoliitiliste teemade üle. Tõdeti, et igasuguste ettevõtlust puudutavate muudatuste kavandamisel tuleb neid põhjalikult analüüsida. Kui mingeid muudatusi tehakse, tuleb osata ka järelmõjusid hinnata ning vastavalt sellele tehtud otsuseid vajadusel korrigeerida. Oluline on ka vaadelda naaberriikide majanduskeskkonnas toimuvaid protsesse ja arenguid ning Eesti kontekstis neid oskuslikult arvestada.

Lõunakohtumisel tõdeti, et lähiaastate suurim väljakutse Eesti jätkusuutliku arengu jaoks on ühtlase hariduse kvaliteedi tagamine kõikidele noortele. Tänastest otsustest või otsustamatusest sõltub meie riigi areng järgnevatel aastakümnetel. Arengutase linnade ja regioonide vahel on väga erinev ning hariduse kvaliteet on maapiirkondades sageli madalam ja Eestis tervikuna ebaühtlane. Eestis peaks iga noor saama kvaliteetset haridust, olenemata sellest, kus piirkonnas ta Eestis elab. Kvaliteedi ühtlustamiseks tuleks kindlasti analüüsida üldhariduse parema ja ühtsema juhtimise ja finantseerimise võimalusi. Eriti rõhutasid ettevõtjad ja president Ilves reaalainete tähtsust ning selle valdkonna propageerimise vajadust.

Lõunasöögile eelnes Kaubanduskoja värskelt ametissenimetatud juhatuse esimene koosolek. Juhatusse kuuluvad Robert Kitt, Swedbank AS; Ruth Oltjer, Chemi-Pharm AS; Gunnar Kraft, Sangar AS; Oliver Väärtnõu, Cybernetica AS; Meelis Milder, Baltika AS; Väino Kaldoja, Silberauto AS; Sven Mats, Matek AS; Toomas Lepp, Tarmetec OÜ; Veljo Ipits, Salvest AS; Andres Järving, NG Investeeringud; Feliks Mägus, Nordic Hotels OÜ; Neinar Seli, Estiko AS; Jaan Toots, U.S. Real Estate OÜ; Enn Veskimägi, Standard AS. Juhatuse esimees on Toomas Luman, Nordic Contractors AS.


Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on suurim ettevõtjaid esindav organisatsioon Eestis, kuhu täna kuulub ligi 3200 ettevõtet. Kaubanduskoda on mitteriiklik ja apoliitiline organisatsioon, mille missiooniks on esindada ja kaitsta ettevõtjate ühishuve. Enamus Koja liikmetest on väike- ja keskmise suurusega ettevõtted. Koda pakub praktilisi äriteenuseid, korraldab koolitusi, kontaktreise ning võtab vastu erinevate riikide äridelegatsioone. Sel aastal tähistab Kaubanduskoda oma 90. aastapäeva.


Täiendav info:

Maarja Loorents
Kommunikatsioonijuht
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: +372 604 0065