- Reset + PDFPrindi

President Ilves suurõppusel "Siil": ma nägin Eesti jõudu, väge ja oskusi

President Ilves suurõppusel © Sander Ilvest (Eesti Kaitsevägi)

09.05.2015

"Kaitseväe suurõppus "Siil" näitab, kuidas tõepoolest iga okas loeb ja kokku on see Eesti tõhus kaitse, mis toetub reservväelaste ja kaitseliitlaste oskustele ja kaitsetahtele, ajateenijate heale väljaõppele ning kaadrikaitseväelaste professionaalsusele," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes täna külastas õppusel "Siil" osalevaid üksusi Lääne- ja Ida-Virumaal.

Vabariigi President, kes on riigikaitse kõrgem juht, kohtus meie kaitseväe suurimal õppusel osalevate Eesti üksustega, staabiohvitseridega ning samuti liitlastega, Belgia õhutõrjeüksuse ja Ameerika Ühendriikide tankirühma võitlejatega.

"Ma tänan kõiki reservväelasi, kes õppusele tulid ja nende tööandjaid, kes hoolitsevad, et "Siilil" osalejad ei kaotaks oma palgas. Samuti tänan kõiki kohalikke elanikke, kelle maadel õppus toimub, nende mõistmise ja abi eest," ütles riigipea.

"Ma nägin meie jõudu, väge ja oskusi, ma nägin meie professionaalseid kaitseväelasi ja nende ladusat koostööd liitlastega – ma nägin kaitstud Eestit," rõhutas president Ilves.

4.-15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv õppus Siil 2015 on läbi ajaloo Eesti kaitseväe suurim. Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal osaleb nüüd üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse õnnestumisel on kõige olulisem osa just reservväelastel, kes moodustavad osalejatest üle poole. Kokku tuli õppusele Siil reservväelasi 12 välisriigist üle 60, neist kõige enam oli saabujaid Soomest ja Rootsist.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond