- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: Riigipea andis kaitseväe juhatajale, tema asetäitjale ja kaitseväe peastaabi ülemale üle uue auastme tunnused

Piltuudis: Riigipea andis kaitseväe juhatajale, tema asetäitjale ja kaitseväe peastaabi ülemale üle uue auastme tunnused
President Toomas Hendrik Ilves andis kaitseväe juhatajale Riho Terrasele üle kindralleitnandi õlakud.
© Ardi Hallismaa (Eesti Kaitsevägi)

09.02.2015

President Toomas Hendrik Ilves andis täna Kadriorus kaitseväe juhatajale Riho Terrasele üle kindralleitnandi õlakud, kaitseväe juhataja asetäitjale Artur Tiganikule brigaadikindrali õlakud ja kaitseväe peastaabi ülemale Igor Schvedele kommodoori õlakud.

"Mul on hea meel, et meie kõrgemate ohvitseride read on täienenud. Eesti Kaitseväge juhivad mehed, kes on aastatega end tõestanud. Kaitseväe professionaalsus annab kindluse kogu Eesti rahvale," ütles president Ilves.

Eesti riigipea kirjutas eelmisel nädalal alla käskkirjale, millega ülendas kaitseväe juhataja Riho Terrase kindralleitnandiks, kaitseväe juhataja asetäitja Artur Tiganiku brigaadikindraliks ja kaitseväe peastaabi ülema Igor Schvede kommodooriks. Ettepaneku Riho Terrasele uue auastme andmiseks tegi kaitseminister ning ettepanekud Artur Tiganiku ja Igor Schvede ülendamiseks auastmes kaitseväe juhataja.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229