- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea kohtus Jaapani infotehnoloogiapoliitika ministriga

Eesti riigipea kohtus Jaapani infotehnoloogiapoliitika ministriga
President Toomas Hendrik Ilves ja Jaapani infotehnoloogiapoliitika minister Shunichi Yamaguchi. Paremal Tetsuro Kai, Jaapani suursaadik Eestis.
© Raigo Pajula

30.04.2015

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus Jaapani infotehnoloogiapoliitika ministri Shunichi Yamaguchiga.

Jaapanile pakub huvi Eesti kogemus riigihalduse tõhusamaks muutmisel e-lahenduste abil. Täpsemalt arutati turvalise digitaalse identiteedi loomise võimalusi ja isikukoodi olulisust selles süsteemis. President Ilves selgitas Eesti näitel, et ilma isikukoodita ei ole võimalik inimese kohta eri andmekogudes olevat teavet siduda, samuti on isikukood oluline tuvastamaks üheselt digiallkirja andnud isikut. Riske, mis tekivad isikukoodi laialdasel kasutamisel nii era- kui avalikus sektoris, on võimalik maandada nii tehniliste meetmete kui korralike protseduuridega.

"Eesti on valmis jagama kogemusi kõigi meie edukate e-lahenduste vallas," kinnitas president Ilves, nimetades Jaapanit meile oluliseks partneriks, kellega koostöö järjest süveneb IKT-st kuni põllumajanduseni.

Eesti ja Jaapan teevad koostööd ja jagavad seisukohti nii ÜRO küberekspertide grupis kui ka internetivabaduse koalitsioonis (Freedom Online Coalition), toimuvad ka küberjulgeolekualased konsultatsioonid.

President Ilves kutsus Jaapanit panustama ka NATO küberkaitsekeskusesse Tallinnas.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond