- Reset + PDFPrindi

President Ilves juhib Washingtonis Maailmapanga arenguaruande nõukoda ja esineb mitme sõnavõtuga

16.04.2015

President Toomas Hendrik Ilves lendab täna töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus ta on Washingtonis kaasjuhiks Maailmapanga arenguaruande nõukojas, mis koguneb arutama Maailmapanga järgmise aasta mõjukaima aruande "Internet ja areng" valmimist.

Maailma arenguaruannet "Internet ja areng" valmistatakse ette president Ilvese ja Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu ühisel juhtimisel ning see hõlmab nii era- kui ka avalikku sektorit. Aruandes analüüsitakse trende ning tuuakse näiteid eri riikidest, sealhulgas Eesti e-teenustest, tutvustades seeläbi laiemalt meie tehnilisi lahendusi nagu turvaline online-identiteet ja X-tee, mis on demokraatia ja läbipaistvuse aluseks.

President Ilves on varasemalt öelnud, et avatus tehnoloogiale ja innovatsioonile võib olla võtmeks riigi arengule nagu on näidanud Eesti kogemus. Võimalust kaasjuhtida Maailmapanga maailma arenguaruande nõukoda on ta nimetanud aga ennekõike võimaluseks tutvustada Eesti lahendusi ja mõtteviisi.

Eesti riigipea külastab Washingtonis ka mõjukat mõttekoda Atlantic Council ning esineb Kesk- ja Ida-Euroopa uuringutele keskendunud Euroopa Poliitikaanalüüsi Keskuse (CEPA) kinnisel töölõunal oluliselt muutunud julgeolekuolukorrast Balti piirkonnas. Mullu detsembrist kuulub president Ilves CEPA rahvusvahelisse nõuandekogusse, kus on ka näiteks Pulitzeri preemia laureaat Anne Applebaum, Rootsi endine välisminister Carl Bildt, Oxfordi ülikooli Euroopa õpingute professor Timothy Garton Ash jt rahvusvahelise kaaluga välis- ja julgeolekupoliitika kujundajad või mõtlejad.

President Ilvesel on sõnavõtt ka 11. korda toimuval ühendatud Balti Ameerika Rahvuskomitee (JBANC) konverentsil.

Samuti esineb ta Wilsoni Keskuses, maailma esikümnesse kuuluvas mõttekojas, rääkides Eesti näitel vaba ja turvalise interneti mõjust riigi majanduslikule edenemisele ning kohtub USA Kongressi mõjukate liikmetega.

President Ilves lahkub Washingtonist teisipäeval, 21. aprillil.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond