- Reset + PDFPrindi

President Ilvese kommentaar Venemaa vägede sissetungile Ida-Ukrainasse

28.08.2014

President Toomas Hendrik Ilves: "Vene Föderatsiooni relvajõud ründavad Ukrainat. See on sõjaline agressioon, mis peaks lõplikult hajutama kahtlused Venemaa sõnade ja tegude lahknevuse osas.

Ei ole võimalik tõsiselt rääkida diplomaatilisest protsessist või relvarahu läbirääkimistest, kui üks riik on de facto viinud teise riigi territooriumile oma relvajõud ilma loata, samas keeldudes ametlikult tunnistamast enda osalust konfliktis. Ukraina destabiliseerimine Venemaa poolt on jätkunud liiga pikka aega. Tänaseks on Ida-Ukrainas tegutsevatele terroristidele lisandunud selgelt äratuntavad Vene sõjajõud. See on deklareerimata sõda. Venemaa tegevus on ÜRO harta, Helsingi lõppakti ning Pariisi harta jäme rikkumine. Lääneliitlased peaksid jõudma kokkuleppele vajaduse osas sekkuda omalt poolt senisest veelgi otsustavamalt Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse kaitseks."

NATO 28.08.14 satelliidipildid Ukrainast: http://aco.nato.int/new-satellite-imagery-exposes-russian-combat-troops-inside-ukraine.aspx


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229