- Reset + PDFPrindi

President Ilves võõrustas Kadriorus USA senati välisasjade komitee esimeest Robert Menendez’t

President Ilves võõrustas Kadriorus USA senati välisasjade komitee esimeest Robert Menendez’t © Sen. Robert Menendez/Twitter

27.08.2014

President Toomas Hendrik Ilves andis USA senati välisasjade komitee esimehe Robert Menendez'e auks õhtusöögi, kus osalesid ka välisminister Urmas Paet, kaitseminister Sven Mikser ja Riigikogu välisasjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Kohtumine keskendus julgeolekuolukorrale Euroopas ning Atlandi-ülesele kaitsealasele koostööle. President Ilvese ja senaator Menendez'e ühisel hinnangul on julgeolekuolukord Euroopas alaliselt muutunud ning USA ja Euroopa koostöö on senisest olulisem nii ohtude määratlemisel kui ka nendele reageerimisel. Ühel meelel oldi jõuliste piiravate meetmete kehtestamise vajaduse osas Venemaa vastu. Samuti arutati Atlandi-üleste liitlaste heidutuspoliitikat NATO Wales'i tippkohtumise eel, sest USA senatil on oluline roll President Obama poolt välja pakutud julgeolekumeetmete heakskiitmisel. Arutati ka Ukraina abistamist konkreetsete sammudega nii käimasoleva konflikti jooksul kui ka reformide elluviimisel.

President Ilves kohtus senaator Menendez'ega ka tänavu märtsis Brüsseli Foorumil. Senaatori külaskäik on tunnustus Eesti saavutustele ning panusele liitlaste koostöösse. Viimati külastas USA senati väliskomisjoni esimees Eestit 20 aastat tagasi.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229