- Reset + PDFPrindi

President Ilves õnnitles Ukraina riigipead iseseisvuspäeval

24.08.2014

President Toomas Hendrik Ilves saatis õnnitluskirja Ukraina riigipeale Petro Porošenkole, õnnitledes teda ja kogu Ukraina rahvast iseseisvuspäeva puhul.

"Soovin teile jõudu, teotahet ja meelekindlust Ukraina iseseisvuse ja territoriaalse terviklikkuse kindlustamisel, mis on eelduseks edukale ja euroopalikule Ukrainale. Samuti soovin, et praeguse väga keerulise perioodi järel saaksid kõik Ukraina elanikud end tunda stabiilse ja turvalise Ukraina kodanikena," kirjutas Eesti riigipea.

"Eesti seisab kindlalt Ukraina lähimate liitlaste ja partnerite seas, olles avatud koostööks erinevates valdkondades. Mul on ülimalt hea meel Euroopa Liidu ja Ukraina assotsiatsioonileppe allkirjastamise üle, mis juunis lõpuks teoks sai, omades suurt sümboolset ja praktilist tähendust mõlema poole jaoks," kinnitas president Ilves. "Eesti toetab Ukraina lähenemist Euroopa Liidule, olles veendunud, et tihedad suhted õigusriiki, turumajandust ja läbipaistvust väärtustavate demokraatlike maade ühendusega aitavad parimal moel kaasa Ukraina arengule ja teie rahva heale tulevikule."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229