- Reset + PDFPrindi

President Ilves sõidab septembri alguses Norra riigivisiidile

27.06.2014

Kuningas Harald V kutsel toimub president Toomas Hendrik Ilvese ja Evelin Ilvese Norra riigivisiit 2.-4. septembrini.

Täna ka Norra poolt välja kuulutatud riigivisiidi keskmes on Eesti-Norra ühistele väärtustele toetuvate poliitiliste, julgeolekualaste ja majanduslike suhete tihendamine, samuti koostöö IKT ja innovatsiooni valdkonnas, kultuurisidemed, kodanikuühiskondade omavaheline suhtlus ning noorte suurem kaasamine ühiskonnas.

Eesti riigipea ja tema abikaasa võtavad Oslos ametlikul tseremoonial vastu kuningas Harald V ja kuninganna Sonja, kes annavad külaliste auks kuningalossis õhtusöögi.

President Ilves peab kõnelusi Norra parlamendi spiikri Olemic Thommesseni ja peaminister Erna Solbergiga. Ta on avakõnelejaks Norra välisministeeriumi korraldatud Euroopa Konverentsil ning esineb loenguga sealses kõrgemas sõjakoolis.

Koos kuningas Harald V ja kuninganna Sonjaga külastavad president Ilves ja Evelin Ilves Frivillighetshuset'it, mis on koduks mitmetele Norra kodanikuühiskonna organisatsioonidele, kus toimub kohtumine noorte vabakonna edendajatega.

President Ilvest saadab esinduslik äridelegatsioon ning riigivisiidi ajal avatakse Eesti-Norra ärifoorum.

Visiidi viimasel päeval külastavad Eesti riigipea ja tema abikaasa koos Norra kuningapaariga Trondheimi, kus käiakse ka Norra Teaduse- ja Tehnikaülikooli Kavli Instituudis.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229