- Reset + PDFPrindi

President Toomas Hendrik Ilves vastuseks uudisteagentuurile BNS

09.02.2013

BNS: Kuidas kommenteerite Euroopa Ülemkogul saavutatud kokkulepet EL-i eelarveks aastatel 2014-2020?

President Toomas Hendrik Ilves: Euroopa Liit on saamas endale järgmiseks seitsmeks aastaks jõukohase, realistliku ja ühenduse ühtsust toetava eelarve. Reedel lõppenud Ülemkogu näitab, et Euroopa Liidu valitsusjuhid suudavad jõuda hea kokkuleppeni. Loodan, et seda toetab ka Euroopa Parlament.

Suur tänu Eesti diplomaatidele ja poliitikutele asjaliku ja ladusa koostöö eest eelarvekõneluste eel ja ajal ning ka meie põllumeestele, kes andsid poliitikutele tuge seista paremate toetuste eest. Eesti põllumeeste toetused ongi nüüd suurenemas, õigemini võrdsustumas Euroopa Liidu keskmisega.

Kogu Euroopale on oluline teaduse ja innovatsiooni kasvav rahastamine. Just meile siin Läänemere idakaldal on aga tähtis Euroopa ühendamise rahastu, mis ühendab Balti riigid ka füüsiliselt ülejäänud Euroopaga, olgu selleks siis kiire raudtee või energiaühendused. Ehitagem Rail Baltic valmis, ütleb Euroopa Liidu uus eelarve Eestile, Lätile, Leedule ning meie lähimatele partneritele selles projektis Poolale ja Soomele.