- Reset + PDFPrindi

" Ilves kritiseeris tippametniku suhtumist ", 17. detsember 2013

17.12.2013

Priit Luts


President Toomas Hendrik Ilves on enda sõnul jahmunud majandusministeeriumi tippametniku väitest, et regionaalpoliitlikal riigifirmade juhtimises kohta pole.

Tänane Sakala kirjutas, et tulevast aastast sõitjaid vedama hakkav rongifirma Elron soovib kehtestada töökorralduse, mille järgi algaks ja lõpeks kõigi piletikontrolöride tööpäev Tallinnas. See on pannud paljud väljaspool Tallinna elavad kontrolörid tööpakkumisest ära ütlema.

Majandusministeeriumi teede ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter lausus, et Elron on riigi äriühing ning seda juhitakse nagu tavalist äriühingut. Seega ootab ministeerium aktsionärina firmalt efektiivsust ega kirjuta ette personalipoliitika reegleid.

"Me ei hoia riigifirmat, et mingit regionaalpoliitikat teha. Elroni konkreetne ülesanne on teenindada viit või seitset miljonit sõitjat võimalikult efektiivselt. Sellise ülesande on talle andnud ministeerium," selgitas Tatter ning lisas, et töökorraldus on ettevõtte efektiivsuse küsimus.

Selline suhtumine pahandas president Toomas Hendrik Ilvest, kes kutsus oma Facebooki-postituses üles mõtlema, milleks ikkagi riigettevõteid ülal peetakse.

"Ma olin jahmunud, lugedes Sakalast ametniku lauset "Me ei hoia riigifirmat, et mingit regionaalpoliitikat teha." Selline suhtumine ei ole õige. Mis mõte on riigifirmal, kui ta oma mugavusest ei tegele riigiga - meie inimestega?" küsis Ilves.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.