- Reset + PDFPrindi

"Muuseum võib nüüd rahus kerkida", Tartu Postimees, 2. mai 2013

02.05.2013

Risto Mets


Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja eest läks volbriõhtul teele rongkäik, mille ees vedasid lapsed vankris metallist silindrit. Selle silindri, mille sisse pani muuseumi direktor Tõnis Lukas veel enne teele asumist tähtsaid pabereid ja õnne toovaid asju, müüris president Toomas Hendrik Ilves hiljem Raadil uue muuseumimaja ehitusplatsil nurgakivi sisse.

Rongkäik suundus läbi linna, seisatades korraks rahvuslippude all Raekoja platsil. Kõikjal majade ustel ja tänavanurkadel tervitasid möödujaid linlased lippe lehvitades, rõõmustades ja hõisates.

Et muuseum lõpuks kerkib, on ERMi töötajatele väga suur asi, kinnitas Tartu Postimehele muuseumi endine juht Krista Aru. Suurt rõõmu tundis ka muuseumi üks arhitekt, jaapanlane Tsuyoshi Tane, kes sai nurgakivisse kellutäie mörti asetada presidendi ja ministrite järel.

Kui pidulik töö tehtud, lausus Tõnis Lukas Toomas Hendrik Ilvesele: «On hea tava, et president, kes majale nurgakivi paneb, ka avab selle.» President vastas, et see sõltub juba ehitajate tööst, sest tema teine ametiaeg lõpeb vahetult enne ehituse valmimistähtaega.