- Reset + PDFPrindi

"Paavo Lampinen ja Alli Laande pälvisid riikliku teenetemärgi", Delfi, 20. märts 2013

20.03.2013

Meelis Sõerd


President Toomas Hendrik Ilveselt 23. veebruaril Tallinnas Kadrioru kunstimuuseumis riikliku teenetemärgi vastuvõtjate seas olid ka Paavo Mikko Juhani Lampinen ja Alli Laande, kelle tegevus on seotud Halliste valla ja Mõisaküla linnaga.

AS Viljandi Aken ja Uks nõukogu esimees Paavo M. J. Lampinen, kes pälvis Valgetähe IV klassi teenetemärgi, on üks Õisu mõisa taastamise eestvedajaid.

Õisu sepikoja omanik mõisauurija Urmas Tuuleveski iseloomustab Lampineni kui tublit, sõbralikku, suure kultuurihuvi ja laialdaste teadmistega meest.

Alli Laande, kes pälvib Valgetähe V klassi teenetemärgi, on aastaid hingega edendanud mulgi keelt ja kultuuri. Lisaks juhendab ta Mõisaküla kultuurimaja rahvatantsurühma Ütenkuun ning oli juhendajaks ka samas tegutsenud Mõisaküla mudilaste mulgi folklooriringile.

1970.-80. aastail juhtis Laande kultuurielu Halliste rahvamajas. Riikliku autasu pälvinud Alli Laandele ütlesid 27. veebruaril Halliste koolis südamlikke tänusõnu Mulgimaa omavalitsuste juhid ja Mulgi kultuuri instituudi tegevjuht Janne Järvelt. Koos meenutati tehtut ning Alli Laande rääkis vajadusest laiemaks koostööks ja kaasamiseks kas mõttekoja vms. näol, kes käiks koos korra kvartalis. Ühtlasi tõdes Laande, et temale osaks saanud tunnustus pole isiklik au, vaid Mulgimaa märkamine ja tunnustamine.


Artikkel Delfi veebilehel.