- Reset + PDFPrindi

"Rasmussen: Eesti panus kaitsekulutustesse näitab tõelist pühendumist", ERR Uudised, 18. märts 2013

18.03.2013

Merili Nael


President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Brüsselis NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseniga, kellega arutati olukorda Afganistanis ja NATOs.

Ilvese sõnul arutati, kuidas tagada rahu Afganistanis pärast NATO vägede lahkumist. Samuti räägiti, kuidas edasi minna olukorras, kus on selge, et suur osa Euroopa riikidest ei suuda täita kokkuleppeid ning Ameerika Ühendriigid maksavad kinni 75% NATO eelarvest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rasmussen nimetas Eestit eeskujulikuks liitlaseks. "Teie riik on jõudnud olulise künniseni, panustades 2% SKTst kaitsekulutusteks. Majanduslikult rasketel aegadel, nagu praegu, näitab see tõelist pühendumist," rääkis Rasmussen.

Ilvese sõnul peavad hakkama ka need NATOsse panustama, kes seda praegu ei tee. "Me peame siin tõsiselt mõtlema, mida teha. Küsimus ongi selles, et kui riigid ei taha panustada ja USA ütleb, et ta ei panusta ka või vähendab oluliselt, siis meie julgeoleku jaoks on see hädavajalik, et need, kes praegu ei panusta, hakkaksid ka panustama," rääkis Ilves.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.