- Reset + PDFPrindi

"Vabatahtlikud peavad teistele inimestele pühendumist loomulikuks", ERR Uudised, 2. detsember 2012

02.12.2012

Priit Rajalo, Tartu
Toimetas Merili Nael


President Toomas Hendrik Ilves tunnistas aasta vabatahtlikke tänades, et autasustatavate lugusid lugedes ta hämmastus, kui palju on neid, kes oma tagasihoidlikul moel panustavad pidevalt ühiskonna toimimisse. Vabatahtlikud ise peavad teistele inimestele pühendumist loomulikuks.

Tartu Pauluse kiriku lastehoiu kasvatajana töötav Pia Hanslep oli üllatunud, kui teda kutsuti aasta vabatahtlike tänuüritusele. Üllatunud oli ta seepärast, et tema jaoks oli töö MTÜs Eesti Juhtkoerte Kasutamise Ühing iseenesestmõistetav, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Juba aastaid oma vaegnägijatest sõpradega koos töötanud Pia Hanslep ütles, et tegelikult võiksid vabatahtliku tiitli pälvida ka neljajalgsed.

"Koerad on igati vahvad, nad on sellised, kes tänaval tähelepanu tõmbavad ja nad on ka väga erilised ja tublid koerad. Minu suur tunnustus oleks ka nendele juhtkoertele ja kui peaks jagatama vabatahtlike töö tunnusmedaleid, siis koerad kindlasti võiksid ka saada," selgitas Hanslep.

Ulvi Rannaste astus viie aasta eest oma naabermajja kolinud uuskasutuskeskusesse. Vastavatud poes olid vanad raamatud karpides. Päevast päeva poes käies hakkas ta raamatuid karpidest poe riiulitesse laduma ja ühtäkki poe müüjad ütlesidki talle, et just sellist abilist neil tarvis ongi.

"Ma näen seal palju raamatuid, mida ma pole kunagi varem näinud. Sinna tuuakse ka väga vanu raamatuid, väga kapsaid raamatuid ja ilma kaanteta ja siis ma saan neid seal lehitseda," märkis Rannaste.

Eestimaa Looduse Fondi talgukorraldaja Siim Kuresoo andis president Toomas Hendrik Ilvesele vastutasuks fondi talgute kõre ehk vana nimega juttselgkärnkonna märgi, mille president kohe ka kuuereväärile kinnitas. Tänavusel enam kui poolsajal üritusel oli pea tuhat osalejat ja vabatahtlike juhendamise eest Siim Kuresood tänatigi.

"Vabatahtlikke on võrdlemisi lihtne leida, kui on pakkuda nii head nagu meil on. Talgud meelitavad jätkuvalt inimesi looduskaunitesse kohtadesse ja Eestis on väga palju inimesi, kes on nõus oma vaba aega panustama selleks, et Eesti loodus oleks kaitstud," selgitas Kuresoo.

Eesti vabatahtlike tänuürituse patroon president Ilves ütles, et on suur au ulatada tänukirjad neile, kes esiplaanile trügimata vabaühendusi ja seeläbi ka Eestit hoiavad.

"Üsna arusaadavalt on keeruline ülimaks pidada ühiskondlikke väärtusi, kui kaalul on enda ja oma lähedaste heaolu. Seetõttu hämmastusin ma selle aasta autasustatavate lugusid lugedes pidevalt, mõistes, kui palju on neid, kes oma tagasihoidlikul, kuid pideval moel panustavad ühiskonna terviklikku toimimisse."


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.