- Reset + PDFPrindi

"Koostöö kogu kutsub inimesi demokraatia edendamises aktiivselt osalema", ERR Uudised, 29. november 2012

29.11.2012

Karin Koppel


Eesti koostöö kogu kutsub täna tehtud avalikus pöördumises kõiki Eesti elanikke, kodanikuühendusi, poliitikaeksperte ja elanikke üles kasutama võimalust kujundada ühiselt demokraatia tulevikku.

Kogu teatel lubab nende kogemus väita, et riigi ja kohaliku võimu asutuste, erialaliitude, huvigruppide ja vabakonna tulemuslik, kõigi osaliste argumente ja muresid maksimaalselt arvestav koostöö ja tulemuseni jõudmine on võimalik. See eeldab tahet kuulata kõiki argumente ja arutelukaaslaste aktsepteerimist.

"See on võimalik, kui koostöö aluste ja eesmärgi osas sõlmitud kokkulepped on arusaadavad. See on võimalik, kui neid kokkuleppeid austatakse ja täidetakse ning kui hoidutakse olupoliitilistest manipulatsioonidest ja oma huvide edendamisest teiste partnerite arvel," rõhutas koostöö kogu pöördumises.

21. novembril presidendi, Harta 12-le allakirjutanute, vabakonna ja parlamendis esindatud erakondade esindajate ning kultuuritegelaste ja poliitikateadlaste käivitatud Kadrioru jääkeldri algatuse siht on lõpetada riigivõimu ja kodanike vaheline usalduskriis.

"Eesti koostöö kogu nõukogu võtab austuse ja vastutustundega vastu Kadrioru Jääkeldri koosolekul osalenute ettepaneku tagada ühise seadusloomeprotsessi praktiline korraldus. Kutsume kõiki Eesti elanikke, kodanikuühendusi, poliitikaeksperte ja erakondi kasutama võimalust kujundada ühiselt heas usus meie demokraatia homset päeva," teatas sihtasutus.

Ettepanekuid ootab kogu erakondade rahastamise aususe ja kontrollitavuse, erakondade konkurentsi, valija hääle kaalukuse, kodanike kaasamise ja ühiskondliku ruumi parteistamise pidurdamise osas meiliaadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või postiaadressile Roheline aas 5, Tallinn 10150.

Saadetud ettepanekud lisatakse järgmise aasta alguses käivituvasse ühisloomeprotsessi, mille tulemused esitatakse koos parimate poliitika-ekspertide soovitustega ettepanekutena riigikogule.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.