- Reset + PDFPrindi

"Tehnikaportaal valis president Toomas Hendrik Ilvese maailma 20 innovaatilisema demokraatia edendaja hulka", Delfi, 3. november 2012

03.11.2012

Toimetas Risto Veskioja


Veebipõhine ajakiri TechCrunch valis välja 20 inimest, kelle eestvedamisel on ajakirja arvates muudetud valitsemisprotsessi innovatilisemaks, läbipaistvamaks ja interaktiivsemaks. USA presidendi Barack Obama ja Wikileaksi looja Julian Assange'i kõrvale valiti ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves.

"Eesti president Ilves juhatab kõige demokraatlikumalt arenevat demokraatiat Maal: kodanikud hääletavad internetis, naudivad online-ligipääsu terviseadmetele ja saavad enamiku valitsuse pakutavatest teenustest kätte ilma sülearvuti tagant lahkumata (eestlased esitasid tuludeklaratsioone ammu enne seda, kui USA seda tegema hakkas). Eesti muljetavaldavate edusammude tõttu konsulteerib Euroola Liit nüüd temaga (president Ilves - toim.) selle üle, kuidas muuta oma elektroonilist tervisesüsteemi paremaks," põhjendas ajakiri oma valikut.

Ajakiri asetas muuhulgas president Ilvese "Titaanide" kategooriasse, kus on peale Eesti riigipea ka USA president Barack Obama, kongressiliige Darrell Issa ning Wikileaksi looja Julian Assange.

Teistes kategooriates kuuluvad ajakirja arvates 20 parima inoovaatilise demokraatia edendaja hulka ka näiteks New Yorgi linnapea Michael Bloomberg ja netipiraatlust pooldav piraadipartei.

TechCrunch on veebiajakiri, mis pakub tehnoloogiuudiseid- ja analüüse ning kajastab ka startup-ettevõtete tegemisi. Selle asutas ajakirja andmetel mees nimega Michael Arrington 2005. aastal.


Artikkel Delfi veebilehel.