- Reset + PDFPrindi

"Carl Bildt: tiigrihüppe loomulik jätk on tähelepanu pööramine välismaale", ERR Uudised, 4. november 2014

Maailma arenguaruande nõukoja liikmed IT demokeskuses
© Arno Mikkor

04.11.2014

Toimetas Merili Nael


President Toomas Hendrik Ilvese kutsel kogunesid Tallinnas maailmapanga maailma arenguaruande nõukoja liikmed. Kohtumisel osalenud Rootsi endise peaministri ja välisministri Carl Bildti sõnul on tiigrihüppe loomulikuks jätkuks tähelepanu pööramine välismaale, sest IT-alase arengu alus on koostöö.

Maailmapanga asepresidendi Kaushik Basu hinnangul on Eesti infotehnoloogiline edulugu õppetund tervele maailmale ning seda eeskuju järgides saab iga riik teenuseid osutada säästlikumalt ja soodsamalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"E-valitsuse abil teenuste osutamine võimaldab vältida korruptsiooni ja ebamõistlikke kulutusi. Üksnes infotehnoloogia maailma tippklassi saavutusi kasutades on võimalik rahuldada vaesuses elavate inimeste ehk nn alumise 40% vajadusi," rääkis Basu kohtumisel.

Eesti IT-arengu suurim väljakutse on see, et ülejäänud maailm ja kas või Euroopa on liiga mahajäänud, väitis arenguaruande nõukoja kaasjuht president Toomas Hendrik Ilves.

"Järgmine etapp oleks see, et meie lahendusi, mida saab kogu aeg parandada ja arendada, võetakse mujal kasutusele, ristkasutusele. See on see, miks see Soome projekt on meile nii oluline - sest see on esimene kord, kui need teenused lähevad üle piiri," rääkis Ilves.

Tiigrihüppe loomulikuks jätkuks ongi tähelepanu pööramine välismaale, sest tõeliste edulugude valem on koostöö, arvas Rootsi endine välisminister Carl Bildt.

"Võttes näiteks Skype-i: selles ettevõttes on nii Eesti, Rootsi kui ka Taani koostisosa. Siin Euroopa põhjaosas, nii-öelda Euroopa tipus, on piirideülene koostöö võimalik ja seda tuleks näha eelisena nii Eesti, Rootsi, Taani kui Soome vaatepunktist," selgitas ta.

Interneti arengu juhtpositsioonidel konkureerib Eesti väidetavalt selliste hiidudega nagu Hiina, India, Singapur ja Soome.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.