- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi jõulutervitus

24.12.2009

Head kaasmaalased,

 

Jõuluaja rahulikkus meenutagu meile ühtehoidmise ja üksteise toetamise tähtsust.

Siin ei ole oluline, kas oleme pühade ajal perekonna keskel või üksinda jõulumõtetes. Mõlemal juhul on meiega lähedaste head soovid ja meenutused neist, keda meiega enam ei ole.

Perekond ja side lähedaste inimeste vahel on meile kõigile väärtuseks, mis eeldab ärakuulamist, mõistmist ning hoidmist. Seda sama mõistmist ja hoidmist vajame senisest enam ka meie riigis. Iga päev. Eestis on praegu paljudel väga raske, tööpuudus puudutab valusalt paljusid peresid ja abikätt vajatakse meie ümber järjest rohkem.

Praegune aeg annab meile kõigile, ka kogudustele ja kodanikuühendustele võimaluse ja kohustuse näidata hoolivust ning abistada oma võimaluste piires lähedasi, naabreid ja kogukonna liikmeid. Üksteise toetamine ja hoolimine on seotud väärtustega, mis aitavad hoida meie kodu ja riiki. Need väärtused ja eetilised tõekspidamised olgu meile alati teenäitajaiks, et me kunagi ei eksiks hoolivuse ja hoolimise rajalt.

Samuti tuleb meil ulatada oma mõtetes ja sõnades toetuskäsi neile, kes hoiavad meie kõigi turvalisust ka jõuluõhtu vaikuses. Kuulugu neile meie kõigi tänu ja mõistmine.

Eestis on taas valged jõulud. See võiks muuta meie mõttedki helgeks. Headest mõtetest sünnivad ju omakorda head teod. Hoidkem ja toetagem oma lähedasi ja teekaaslasi. Nii saame kergemini üle ka rasketest aegadest.

Soovin teile kõigile rahulikku jõuluaega!