- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President Tallinna lennujaamale Lennart Meri nime andmise tseremoonial

29.03.2009

Head sõbrad!

 

Demokraatlik riik näitab oma valikuid, austab oma väärtusi ja otsib viisi, kuidas neid väärtusi näidata. Üks viis selleks on austada neid väärtusi kehastanud inimesi. Me ehk pole seda piisavalt palju teinud, kuid täna me muudame seda hoiakut. Mul on selle üle tõesti hea meel.

Me oleme võib-olla suhtunud kuidagi kõhklevalt sellesse, et oma suurkujusid jäädvustada kohanimedega. Me teame kõik miks see on nii. 50 aasta vältel pandi kõikvõimalikke nimesid kohtadele, millel oli väga vähe pistmist nende nimedega. Nimedega, millel oli väga vähe pistmist Eestiga ning mõnel juhul oli see suhe Eestiga lausa vaenulik.

Sestap oleme olnud tagasihoidlikud, võib-olla liiga tagasihoidlikud. Aga nagu ma ütlesin, täna me muudame seda. Täna oleme andmas meie lennujaamale üht väärikat nime, üht väga sümboolset nime. Nime, mis on nii tugevalt seotud sellega, kuidas Eesti muutus tundmatust, mõnedele pelgalt provintsiks peetud kohast riigiks, mida kõik teavad.

Ma tahaksin siin tänada kõiki neid, kes seda ideed on toetanud. Ma tõstaksin nimeliselt esile Argo Ideoni, ajakirjaniku, kes esimesena tuli välja ideega muuta Tallinna Ülemiste lennujaam Lennart Meri lennujaamaks. Ma usun, et selliseid algatusi tuleb kiita ja ma loodan, et me näeme neid rohkem ka tulevikus.

Ma loodan, et me kõik, kui me lendame siit kuhugi mujale, ja kui me naaseme Eestisse, siis me vaatame alati Lennarti pilgule, mõtleme temale ja mõtleme sellele, mida ta meile tõi ja mida ta meie jaoks tegi.

Aitäh!