- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President X noorte laulu- ja tantsupeo lõpetamisel 1. juulil 2007

01.07.2007

Head noored lauljad ja tantsijad!
Orkestrandid ja muusikud!
Peo korraldajad! Juhid ja juhendajad!
Laulu- ja tantsuõpetajad!
Lapsevanemad ja külalised!

 

Meie inimesi on siin umbes sada tuhat.

Tahan kogu südamest ja Eesti rahva nimel öelda teile: teie olete võimaldanud meid täna kokku tulla ja tunda seda mida me tundsime.

Suur aitäh!

Laul ja tants hakkab “tööle” – see tähendab, et haarab meid kaasa ja puudutab meie hinge – kõige võimsamalt siis, kui nendes on ühendatud äratundmise rõõm ja uuestitegemise tahe. Isetegemise rõõm.

Siis, kui on ühendatud iidne tava ning uus ja edasipüüdlik.

Just selline on tänane pidu – kaasaegne, aga samas sajandite sügavuste ja meile omaste juurtega.

Me kõik tundsime, kuidas nendel päevadel laulu- ja tantsuvägi meid tugevalt puudutas. Näen selles meie noorte sisu. Me näeme vihjet selle kohta, millises Eestis me elame algavatel aegadel.

Ilmapuu on see, mis on hoidnud meie rahvast siin. Ja pole kahtlust, et uus põlv, kes meie elu siin maal kujundama hakkab, saab just sellelt samalt ilmapuult oma toe ja väe. Nii tekib ja kestab järjepidevus.

Soovin, et teil kõigil, armsad tantsijad ja lauljad, läheks nii, et õnn saaks mäest kõrgem ja valu jääks murust madalamaks.

Kord me laulsime end rahvaks. Kord me laulsime end vabaks. Neil päevil olete teie, lauljad ja tantsijad, meid kõiki suuremaks ja võimsamaks laulnud, reipamaks ja nooremaks tantsinud.

Viige see tunne oma kodudesse ja oma koolidesse.
Oma linnadesse ja oma küladesse.
Oma kihelkondadesse ja oma maakondadesse.

Nagu X laulupeoks kirjutatud teose pealkiri ütleb: “Hoia lipp kõrgel!”

Veel kord aitäh teile, meie laulu- ja tantsuvägi! Aitäh teie õpetajatele! Aitäh selle eest, et te olete nii palju vaeva näinud ja toonud meile nii ilusa päeva, et me võime tunda end eestlastena.

Aitäh!