- Reset + PDFPrindi

Ieva Ilves tunnustas Kodukirja kodukonkrsi võitjaid

Ieva Ilves tunnustas Kodukirja kodukonkrsi võitjaid
Ieva Ilves ja ajakirja Kodukiri peatoimetaja Malle Pajula koos kodukonkursi Aasta Kodu võitjate Sirje Agani ja Uku Liivega.
© Ardo Kaljuvee

26.02.2016

Täna pärjati Estonia talveaias ajakirja Kodukiri kodukonkursi Aasta Kodu võitjad. Võidukoduks sai Tallinnas Nõmmel ajastutruult taastatud hilisjuugendlik hoone, mis varem oli aastaid seisnud õige omanikuta ning mille Sirje Agan ja Uku Liive muutsid jälle õdusaks koduks.

See väärtustab omaaegset kodukujundust, kuid seob selle tänapäevaste mugavuste ja detailidega, pererahvas käis kodu õige renoveerimise nimel lausa Kunstiakadeemias täienduskursustel, ütles Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula.

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja sõnul on võidukodus aukohal väärikad ajaloohõnguga detailid: elegantne juugendmööbel, kalasabamustriga parkettpõrand, ehedad pottahjud, klaasitud uksed. Huvitava detailina toob sisekujundaja välja ka tapeetidel ja kardinatel korduvaid mustreid.

Aasta kauneima aia rajasid Lilian ja Mart Maastik Saaremaal Karala külas, sulandades õiterohke taluõue saare kadakase loodusega.

Kodukiri korraldab kodukonkurssi juba 19. korda. Tänavu osales ligi 60 kodu ja aeda üle Eesti.

Kaunimate kodude loojatele andis auhinnad üle proua Ieva Ilves. Traditsioon, et ajakirja Kodukiri Aasta Kodude auhinnad annab üle riigipea abikaasa, sai alguse juba president Rüütli ametiajal.

Ieva Ilves meenutas uhkuse ja rõõmuga, et Eesti nüüd temagi kodu ning nimetas väga oluliseks, et meie kõigi kodudes oleks headust ja turvalisust.

"Peame märkama ja toetama ka neid, kellel ei ole oma kodu, kes on sattunud raskustesse ja vajavad kaaskodanike tuge," lisas ta.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond