- Reset + PDFPrindi

President Ilves sõidab töövisiidile Slovakkiasse ja Sloveeniasse

President Ilves viibib Slovakkia presidendi kutsel 12.-13. juunil Bratislavas Kesk-Euroopa riikide tippkohtumisel, kus osalevad üle 20 riigi liidrid. Bratislavast sõidab president Ilves Ljubljanasse, kolmepäevasele töövisiidile Sloveenia Vabariiki.

Kesk-Euroopa riigipeade kohtumisel arutatakse kriisijärgse Euroopa poliitilisi, majanduslikke, sotsiaalseid ja julgeolekualaseid aspekte. Presidendid jagavad oma seisukohti regionaalse koostöö ja Euroopa Liidu projektide osas, mis aitaks hoogustada riikide majanduskasvu ning aitaks ära hoida finantskriise tulevikus. President Ilvese ettepanekul ja Slovakkia presidendi Ivan Gašparoviči kutsel algab tippkohtumine teisel päeval Euroopa Liidu liikmesriikide presidentide ja Horvaatia riigipea ühise hommikusöögiga, kus arutatakse nö uute liikmesriikide rolli euroliidus.

Kesk-Euroopa maade riigipeade kohtumisel osalevad Bulgaaria, Tšehhi, Montenegro, Slovakkia, Austria, Eesti, Albaania, Läti, Sloveenia, Makedoonia, Leedu, Poola, Horvaatia, Ukraina, Rumeenia, Moldova, Ungari, Serbia, Bosnia ja Hertsegoviina, Moldova ning Kosovo presidendid.

Presidentide abikaasadel on tippkohtumise ajal oma programm, millest võtab osa ka Evelin Ilves.

Bratislavast sõidavad president Ilves ja Evelin Ilves Ljubljanasse, töövisiidile Sloveenia Vabariiki. Sloveenia riigipea Borut Pahor'i kutsel toimuval visiidil kohtub president Ilves ka Sloveenia Rahvusassamblee esimehe Janko Veber'iga, Sloveenia peaministri Alenka Bratušek'iga ja Põhiseaduskohtu presidendi Ernest Petrič'iga. Samuti esinevad president Ilves ja Pahor Bežigradi Gümnaasiumis ühisloenguga "Euroopa tulevik".

Evelin Ilves külastab Ljubljana Ülikooli Regionaalhaiglat, mis on Sloveenia juhtiv meditsiiniasutus ning üks suurimaid haiglaid Kesk-Euroopas.

Tagasi Eestisse jõuab presidendipaar pühapäeval, 16. juunil.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229