- Reset + PDFPrindi

President Ilves: kui Euroopa Liidul on tugev majandus ja tugev ühisraha, siis on Euroopa ise ka tugev

11.04.2013

"Eesti nagu ka Prantsusmaa toetavad tugevat Euroopat, tugevat euroala ja tugevat Euroopa ühtset kaitsepoliitikat," ütles president Toomas Hendrik Ilves tänasel kohtumisel Prantsusmaa Rahvusassamblee presidendi Claude Bartolone'ga.

"Kui Euroopa Liidul on tugev majandus ja tugev ühisraha, siis on Euroopa ise ka tugev," sõnas president Ilves.

Eesti huvides on euroala püsimine ühtsena, selle eelduseks on koostöö ning võetud kohustuste ning kokkulepete täitmine kõigi osalisriikide poolt, rõhutas Eesti riigipea. President Ilves kinnitas jätkuvat ja tugevat toetust euroala laienemisele, öeldes, et me näeme lähiaastatel oma naabrite Läti ja Leedu ning Poola liitumist euroalaga.

"See aitaks süvendada vastutustundlikkuse kaalu Euroopa Liidus ning vähendada lõhestatust meie ühenduse põhja ja lõuna piirkondade vahel," ütles president.

President Ilves tõdes, et teatud ulatuses on edasine riikide otsustusõiguse delegeerimine Euroopa Liidule ja ühenduse institutsioonide tugevdamine majandus- ja rahanduspoliitika valdkondades vajalik.

Rääkides kaitsepoliitikast ütles Eesti riigipea, et kuigi Euroopa Liidu riigid omavahel ei sõdi, on Euroopa äärealadel ja kaugemal kolmandaid riike, kes investeerivad suuri summasid sõjalisse arengusse ning kelle kavatsused on ebaselged.

"Ohud meie seas on vähenenud, kuid meie ümber mitte," sõnas president Ilves, tunnustades Prantsusmaad jõulise ja seni eduka sõjalise operatsiooni eest Malis.

Kohtumisel kõneldi ka küberjulgeolekust ja küberkaitse arendamisest.

"Eesti ja Prantsusmaa soovivad mõlemad kasutada infotehnoloogia-lahendusi riigi heaks ja peaksid selles valdkonnas veelgi tihedamat koostööd tegema," ütles president Ilves.


Vabariigi Presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229