- Reset + PDFPrindi

President Ilves esineb Pariisis avakõnega kõrgetasemelisel digikonverentsil ja kohtub Prantsusmaa parlamendi esimehega

10.04.2013

President Toomas Hendrik Ilves lendab täna Pariisi, kus ta on avakõneleja homme algaval esinduslikul rahvusvahelisel konverentsil World Digital Summit, digitaalse ärimaailma tippkohtumisel, mis koondab infotehnoloogia valdkonna tippettevõtjaid Euroopast.

Reedel esineb riigipea Prantsusmaa mõjukas välispoliitika mõttekojas Académie Diplomatique Internationale, kus ta räägib küberohtudest maailmas ja Eesti küberkaitse kogemusest.

President Ilves külastab Prantsusmaa parlamenti, kus ta kohtub Rahvusassamblee esimehe Claude Bartolone'iga. Kohtumine keskendub Euroopa Liidu ja euroala tulevikule. Samuti käsitletakse Eesti ja Prantsusmaa kahepoolseid suhteid.

Riigipea kohtub ka Eesti Pariisi saatkonna korraldatud ümarlauas Prantsuse kübereliidiga, kuhu kuuluvad mõjukad poliitikud, tippametnikud ja suurfirmade esindajad, kellega arutatakse Eesti-Prantsusmaa pikavaatelist küberkoostööd.


Presidendi konverentsil peetud avakõne ja veel teisigi videoklippe näeb aadressil http://www.jouve.com/en/april-paris-videos-2013.


Vabariigi Presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229