- Reset + PDFPrindi

President Ilves tänas Kanadat aastatepikkuse abi ja toetuse eest

President Ilves tänas Kanadat aastatepikkuse abi ja toetuse eest

President Toomas Hendrik Ilves esines eile õhtul kõnega Kanada parlamendihoones korraldatud Balti päritolu kogukondade, Kanada valitsuse ja parlamendi esindajate ühisel pidulikul õhtusöögil ning tänas Kanadat aastatepikkuse abi, toetuse ja mõistva suhtumise eest.

"Ma tänan Kanada riiki, mis kunagi ei tunnustanud Teise maailmasõja eel ja järel Balti riikide annekteerimist ja okupeerimist. See järjekindel hoiak lisas meie väikestele rahvastele jõudu oma õiguste eest seista ning võidelda oma riigid 20. sajandi lõpukümnendil taas vabaks," rõhutas riigipea.

Ta tänas Kanadat külalislahkuse eest, mille toel said kümned tuhanded sõjapõgenikest eestlased, lätlased ja leedulased alustada uut elu just Kanadas ja säilitada seal oma keele ja kultuuri.

Õhtusöögi aukülalisena peatus president Ilves oma kõnes pikemalt ühistel väärtustel, mis on teinud Kanadast ja Eestist liitlased maailma kriisikolletesse rahu ja stabiilsuse toomisel.

"NATO liikmesriikidena aitame me ühiselt saavutada rahu, stabiilsust ja arengut meile kauges Afganistanis. Me oleme kaotanud seal hukkunute ja haavatutena oma parimaid mehi ja naisi. Me teeme seda põhjusel, et hindame üle kõige põhiväärtusi: priiust, sõna- ja väljendusvabadust, õigusriiki ja inimõiguste austamist. Me teame, et loobumine neist väärtustest ja nende kaitsest ka teiste abivajavate rahvaste juures tähendaks selja keeramist oma minevikule ja omaenda rahvaste kunagistele püüdlustele," ütles Eesti riigipea.

Vabariigi Presidendi töövisiit Kanadasse päädib täna pärja asetamisega tundmatu sõduri hauale Ottawa südalinnas, misjärel kohtub riigipea Kanada parlamendi mõlema koja esimehega.

President Ilves naaseb Eestisse homme.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229