- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President külastas Kaitseliidu Pärnumaa malevat

Vabariigi President külastas Kaitseliidu Pärnumaa malevat

“Hindan kõrgelt teie tegevust. Kaitseliit on Eesti kui vaba ja demokraatliku riigi üks oluline tunnus,” ütles president Toomas Hendrik Ilves kohtumise alguses. “Kaitseliidul on eriline koht Eesti riigi kaitsesüsteemis, olles nii vabatahtlike kaasaja riigikaitsesse kui ka oluline osa meie reservarmeest.”

Eesti riigipea kohtus täna Kaitseliidu Pärnumaa maleva ja selle eriorganisatsioonide liikmetega. Üheskoos arutleti riigikaitse õpetuse olulisuse üle koolihariduses ning koostööküsimusi kohalike omavalitsuste ja koolidega. Samuti toonitas president Ilves, et oluline on mitte unustada Kaitseliidu rolli tsiviilkaitses, näiteks esmaabi andmise õpetamises laiemalt.

Eesti riigipea sõnul on Kaitseliidu liikmeskonna näol tegemist läbilõikega Eesti ühiskonnast, kus külg külje kõrval tegutsevad põllu- ja ärimehed, kultuuriinimesed ja ametnikud. “ Inimesed erinevatest eluvaldkondadest mõistavad, kui oluline on riigi kaitsmine.”

“Kaitseliit on kodanikuühiskonna kõrgeim vorm – see on vabatahtlik pühendumine oma riigile ja tema kaitsele,” tunnustas president Ilves kohtumisel kaitseliitlasi.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229