- Reset + PDFPrindi

President Ilves avas Suure Munamäe jalamil nutitöökeskuse

President Ilves avas Suure Munamäe jalamil nutitöökeskuse © Alina Maria Viik

22.06.2016

President Toomas Hendrik Ilves avas täna Suure Munamäe jalamil kaugtöö- ehk tänapäevase nutitöökeskuse – võro keeles "taipsa tüü kotus" – Suur Muna. Tegu on sealse nutika maaelu keskpunktiga, kus saab süüa nii kohaliku toiduga restoranis, külastada Eesti kõrgeimat kvaliteetfilmide kino ning teha kõigile tänapäeva digitöö nõuetele vastavalt tööd.

Suure Muna omanikud – Helina ja Linnar Viik ning Epp Leesik ja Rauno Schults – teavad: nutikas maaelu tähendab ka internetiga ühendatud looma- ja rajakaameraid, lisaks digi-ilmajaamale ka muid taime- ja loomakasvatuses olulisi andureid, kuid see võib vabalt olla ka kohaliku talu e-pood või radioloogi, fotograafi ja disaineri igapäevatöö, nõupidamised üle videosilla ning uue muusikapala produtseerimine.

"Nutikas maaelu võimaldab hääd elukvaliteeti ja puhast elukeskkonda, lisades juurde kaasajal vajaliku digitaristu," tõdes president Ilves.

Ta tõdes, et just maapiirkondades on kiire, tänapäeva digitöö vajadustele vastava interneti kättesaadavus endiselt probleemne.

Suure Muna ülikiire interneti ehitamise juures on oluline roll Eesti Lairiba Sihtasutusel, kelle taristule on ühendus ehitatud ning Ericssonil, kes tegi tasuta kogu ühenduse majani rajamise ja võrguseadmete paigaldamise, samuti Riigi Infosüsteemide Ametil, kelle lõppkasutajaseadmete ja teenuselepingu alusel toimub interneti teenuse pakkumine.

"Sellist pealehakkamist, aga ka sellist toetust tahaks näha võimalikult paljudes kohtades üle Eesti. Siis muutuks laiemaltv võimalikuks kaasaegse kaugtöö, mis annaks inimestele võimaluse kas jääda maale või minna maale tagasi ning teha samas edukalt linnale tööd, mis neid huvitab ja milles nad on tugevad," sõnas president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond