- Reset + PDFPrindi

Tallinnas koguneb NATO koostöökonverents

Tallinnas koguneb NATO koostöökonverents © NCI Agency/Twitter

07.06.2016

Sel nädalal Tallinnas peetav kõrgetasemeline NATO koostöökonverents NITEC '16 toob Eestisse kokku 500 kaitsevaldkonna tippjuhti, erinevate riikide valitsuste esindajad, relvajõudude ja kaitsetööstuse ettevõtete juhid ning kaitse- ja turbespetsialistid.

NITEC on NATO kommunikatsiooni- ja teabeagentuuri NCI ning kommunikatsiooni-, elektroonika- ja teabesüsteemide spetsialistide liidu AFCEA Europe olulisim aastaüritus. Tegemist on iga-aastase tippkohtumisega, millega arendatakse NATO riikide ettevõtlusvõimalusi eelkõige IT ja küberkaitse sektorites.

Konverentsi NITEC '16 avab Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, kelle sõnul on Eesti maailma parim näide riigi- ja erasektori koostööst küberjulgeoleku korraldamisel ning uute innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete alustamisel.

"Riigiasutused ja eraettevõtjad mõistavad ühtemoodi ja sarnase tundlikkusega, miks on küberteemad olulised ning milliseid võimalusi pakub koostöö selles valdkonnas lahenduste otsimisel ja leidmisel," ütles riigipea. "Nii nagu vajame siin rahvusvahelist partnerlust, demokraatlike riikide koalitsiooni, vajame seda ka riigisiseselt avaliku sektori ja ettevõtlusilma vahel."

NATO Varssavi tippkohtumise valguses peetaval konverentsil esinevad sõnavõttudega kaitsevaldkonna liidrid ning korraldatakse koostööfoorum. Eesti võõrustab seda kõrgetasemelist sündmust esmakordselt.

"Konverentsi programm keskendub uutele võimalustele tõhustamaks koostööd ajal, mil NATO oma kaitsevõimet suurendab, tõstmaks jõudude valmisolekut ja reageerimisvõimet ning loomaks konkreetseid võimalusi suhete arendamiseks ja õppetundide jagamiseks," ütles kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe.

Konverentsi esimesel päeval peetakse NATO tööstusharu strateegiline dialoog, mille raames arutlevad kõrgetasemelised otsustajad ja tööstusharu juhid väljakutseid, millega Allianss praegu silmitsi on või tulevikus kohtuda võib. Põhifookuses on strateegiliste partnerlussuhete arendamine väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetega.

Teine ja kolmas päev keskenduvad koostöövõimalustele. Foorumi käigus arutletakse viimase aja tehnoloogilise arengu, NATO C4ISR-iga (Command, Control, Communications, Computers, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance) seotud ettevõtlusvõimaluste ja võimekuse prioriteetide üle.

Konverents pakub esimest korda ka hulka eesmärgistatult väljatöötatud algatusi ja üksühele kohtumisi NATO otsustajate, programmijuhtide ja töötajatega. Osalejatele jagatakse infot, kuidas pääseda ligi NATO-ga seotud ärivõimalustele ja programmidele ning ehitada üles partnerlussuhteid.


NITEC on NATO kommunikatsiooni- ja teabeagentuuri (NCI agentuuri) ning kommunikatsiooni-, elektroonika- ja teabesüsteemide spetsialistide liidu (AFCEA Europe) olulisim üritus.

NITEC'16 toimub Tallinnas, 7.-9. juunil 2016 Swissotel Tallinnas. Täieliku konverentsi programmi leiab siit: http://www.nitec.nato.int/event-program/index.html


Eesti Kaitsetööstuse Liit
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.