- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Kaitseliit on kodanikuühiskonna soov kaitsta Eesti vabadust

President Ilves: Kaitseliit on kodanikuühiskonna soov kaitsta Eesti vabadust © Kaitseliit

14.03.2016

"Kaitseliit kaitseb tingimusteta neid väärtusi, millele Eesti kui demokraatlik riik ja demokraatlik ühiskond toetub," ütles president Toomas Hendrik Ilves Kaitseliidu Sakala maleva staabi- ja tagalakeskuse uue hoone nurgakivi paneku tseremooniale saadetud tervituses.

"Mul on hea meel näha, kuidas meie kodumalev, Kaitseliidu Sakala malev, kasvatab ka visuaalselt muskleid. Aga mitte ainult visuaalselt, sest staabi- ja tagalakeskuse uus hoone lisab malevale igapäevast juhtimise ning logistilist võimekust. Ja kindlasti saab see olema kaasaegne lahendus," tõdes riigipea.

"21. sajand ja avatus uutele võimalustele annab kaasaegse näo ka suurte traditsioonidega Kaitseliidule laiemalt. Küberkaitseüksus on siin üks kinnitus. Julgustan Sakala maleva IT-kirglikke kaitseliitlaseidki sellega koostööd tegema," ütles president Ilves.

Ta rõhutas: Kaitseliiduga ühinetakse selleks, et anda oma panus Eesti riigi kaitsmisse, oma kodu ja kodukoha kaitsmisse ning kõik kokku tähendab see, et Kaitseliit kaitseb tingimusteta neid väärtusi, millele Eesti kui demokraatlik riik ja demokraatlik ühiskond toetub.

"Selles näen ma Kaitseliidu olulisust ja ka rolli ajal, kui meie ümber – lähemal või kaugemal – on üksjagu ärevust ja ebakindlust, mida jagub isegi meie endi sisse," nentis riigipea.

"Kaitseliit on üks meie reservarmee tugipostidest, rahva kaitsetahte kirgas väljendus, kodanikuühiskonna soov kaitsta Eesti vabadust, iseseisvust ja demokraatlikku korda. Siin on koos arstid ja ehitajad, õpetajad ja vallaametnikud, autojuhid ja poliitikud, advokaadid ja sõjaväelased. Läbilõige ühiskonnast muudabki Kaitseliidu sitkeks ja on seeläbi Eesti riigikaitse oluline tugevus," ütles president Ilves.

Ta tänas kõiki, kes on Kaitseliiduga ja selle organisatsioonidega ühinenud, kes osalevad Kaitseliidu tegevuses läbi õppuste või muul moel; tänas kõiki, kes kaitsevad Eestit ja meie väärtusi, meie põhiseaduses sätestatud põhimõtteid.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond