- Reset + PDFPrindi

President Ilves kõneleb Londonis Euroopa julgeolekust ja digiarengust

01.12.2015

President Toomas Hendrik Ilves alustas töövisiiti Londonis, kus ta peab rahvusvahelise strateegiliste uuringute instituudis kõne, mille fookuses on nii NATO idatiiva kui ka laiemalt Euroopa julgeolek.

President kõneleb julgeolekust pärast Pariisi terrorirünnakuid, olukorrast Lähis-Ida riikides ja terroriorganisatsioonidest ning kogu Euroopat puudutavast põgenikekriisist.

Rahvusvahelise strateegiliste uuringute instituudi (The International Institute for Strategic Studies, IISS) esimese juhi Alastair Buchan'i mälestuseks peetavat kõne on erinevad võtmeisikud pidanud alates aastast 1976, teiste seas näiteks Henry Kissinger, Helmut Schmidt, Shimon Peres, Jaap de Hoop Scheffer, Kevin Rudd. Tänavuseks esinejaks valiti Euroopa liidrina Eesti president.

Rahvusvahelise strateegiliste uuringute instituuti tulevad president Ilvest kuulama Briti parlamendiliikmed, Londoni välispoliitika mõtlejad, valitsusasutuste töötajad ja IT-eksperdid.

Lisaks kõneleb president Ilves Euroopa välissuhete nõukogus (European Council on Foreign Relations, ECFR), keskendudes välispoliitika mõjudele digiarengus, küberjulgeolekule ja sammudele, mida Euroopa peaks ette võtma, et olla e-teenuste pakkumisel konkurentsivõimeline USA ja Aasiaga.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea neljapäeva hommikul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond