- Reset + PDFPrindi

President Ilves: vabatahtlikkus muutub Eesti elus järjest mõjukamaks

President Ilves: vabatahtlikkus muutub Eesti elus järjest mõjukamaks
President Toomas Hendrik Ilves koos tunnustatud vabatahtlikega.
© Toomas Tatar

06.12.2015

"Eesti saab olla vaid selline, milliseks me ise teda teeme. Ta saab olla vaid meie unistuste ja tegude koondsumma. Alati on valik, kas laseme otsustada kellelgi teisel ja siis kritiseerime nende teiste otsuseid või otse vastupidi: teeme ja otsustame ise, kuidas muuta oma kogukonna või kellegi teise elu paremaks, aidata abivajajat ilma omakasu saamata," ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Vihula mõisas toimunud vabatahtlike tunnustamisel.

Ta tõdes, et kasu vabatahtlike tegevusest on üldine, sest sellest saavad leevendust konkreetsed inimesed ning tegelikult kogu Eesti, mis on seeläbi palju parem ja avatum paik ning meenutas, et Eesti inimestele on vabakondlik tegevus alati oluline olnud – ka meie ärkamisaeg oli tegelikult üks suur kodanikualgatus, mis viis lõpuks Eesti riigi loomiseni.

"Mul on hea meel, et seesama usk ise tegemisse ei ole kadunud, vaid viimaste aastatega kasvanud üha suuremaks ning muutunud Eesti elus järjest mõjukamaks," ütles riigipea.

Ta ei kahtle, et vabakonnaga seotud inimesed on kindlasti ise palju sallivamad ja hoolivamad.

"Konflikte otsides ei saa ju tegelikult teisi aidata, sest nii külvatakse hoopis kurjust ja luuakse veelahet inimeste seas ning tehakse paljud õnnetumaks ja kogu ühiskond tigedamaks, kurjemaks. Kurjus on aga vale teejuht," rõhutas president Ilves.

"Vabatahtlikkus ei ole omakasu ja selle pealt ei teenita. Teie teate seda. Teiste inimeste tänu ja teie enda hea tunne on loomulik tasu heategevuse eest. Kuigi tihti on raske ja tekib tunne, et laseks ehk teistel edasi teha, ei saa te ju tegelikult oma südame sunnil oma vabakondlikku tööd jätta. Selle eest teile suur tänu ja tänu ka teie lähedastele, kes teid iga päev toetavad," sõnas riigipea parimate vabatahtlike tunnustamisel.


*


Eilse rahvusvahelise vabatahtlike päeva järel tunnustati Eestis üheteistkümnendat korda vabatahtlikke ning nende kaasajaid ja toetajaid, kelle sõelumist korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant Tänavu esitati tunnustusele 148 ettepanekut, hindamiskomisjon valis välja 17:

Triin Noorkõiv – vabatahtlik Tagasi Kooli juures;

Alari Rammo – vabatahtlik erinevate vabaühenduste ja algatuste juures (nt MTÜ Kinoteater, MTÜ Mondo, Arvamusfestival, Sõbralik Eesti jne);

Ants Rummel - MTÜ Avinurme Pritsimeeste Selts, Avinurme Puhkpilliorkester, Kaitseliidu Alutaguse malev;

Salme Siimisker – terviseklubi Pärnus;

Inga Kuus – MTÜ Eesti Naabrivalve;

Eve-Kaia Tamm – vabatahtlik Lääne-Virumaa Vähihaigete Ühenduses ja Lääne-Viru Pensionäride Liidus;

Evelin Smirnov – vabatahtlik Tartu Anne Noortekeskuses ja Lillemajas;

Janek Lass - Leie Põhikooli hoolekogu, MTÜ Vaibla Külaselts, MTÜ Eesti Kartul, Spordiklubi Leie;

Jaan Kelder - SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond;

Maria Derlõs – MTÜ Lasnaidee algataja;

kadunud inimeste vabatahtlikud otsijad Operatiivne Otsingugrupp;

MTÜ Uuskasutuskeskus;

MTÜ Lahendus.net;

Tarmo Tüür – Teeme Ära eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige;

Eesti Noorteühenduste Liit;

Advokaadibüroo Cobalt;

Swedbank kui algatuse Tagasi Kooli strateegiline partner.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond