- Reset + PDFPrindi

President Ilves avas globaalse IT-ettevõtte HCL Technologies Tallinna arenduskeskuse

President Ilves avas globaalse IT-ettevõtte HCL Technologies Tallinna arenduskeskuse
President Toomas Hendrik Ilves avas koos HCL Technologies finantsteenuste presidendi Rahul Singh'iga globaalse IT-ettevõtte HCL Technologies Tallinna arenduskeskuse.
© Joosep Martinson

03.12.2015

Ülemaailmne IT-ettevõte HCL Technologies avas täna Tallinnas Ülemiste City linnakus oma esimese arenduskeskuse Balti riikides. India päritolu HCL on maailma üks suurematest ja kiiremini kasvavatest tehnoloogiaettevõtetest, mis on 6,1 miljardi USD käibe juures üks kaheksast valdkonna ettevõttest, mis teenis mullu üle miljardi dollari suurust netokasumit. Ettevõttel on 31 riigis üle 105 000 töötaja. Tallinna arenduskeskuse avasid pidulikult president Toomas Hendrik Ilves ja HCL Technologies finantsteenuste president Rahul Singh.

Tallinnas asuv arenduskeskus, mis hakkab teenindama ettevõtte võtmekliente üle kogu mandri-Euroopa, plaanib järgmise aasta lõpuks tööle võtta 100 spetsialisti. Tallinna üksusest saab HCLi ülemaailmses arenduskeskuste võrgustikus võtmetähtsusega üksus, mis pakub klientidele globaalsetel parimatel praktikatel põhinevaid läbimurdelisi IT-teenuseid.

Tallinna kasuks otsustas HCL siinse IT-talentide arvukuse ning läheduse tõttu Soomele ja teistele Põhjamaadele, mis võimaldab Tallinnast mugavalt teenindada kliente nii Põhja-Euroopas kui ka Beneluxi piirkonnas.

HCL Technologies finantsteenuste president Rahul Singh ütles, et ettevõte usub investeeringutesse strateegilistes asukohtades nagu Tallinn, kus kõrgel tasemel IT-talentide rohkus võimaldab pakkuda klientidele parimat teenust. "Tallinnas värskelt avatud üksus on meie jaoks Euroopas juba üheksas ning sellega tagame jõulise võrgustiku, mis võimaldab pakkuda klientidele sujuvat teenust. Meil on hea meel siin olla. Kavatseme pühenduda teenuste arendamisele ja klientidele kõrgema väärtuse pakkumisele," rääkis Singh.

Eesti suursaadik Indias Viljar Lubi ütles, et kui sanskriti keelt õpetati Tartu Ülikoolis juba 19. sajandil, siis Java ja Phyton on India-Eesti suhetes uus lingua franca. "Mul on väga hea meel, et HCL avab Tallinnas oma keskuse. Olen veendunud, et koostööl IT-valdkonnas on kaugelt suurim mõju kahe riigi suhete arendamisel. HCL on soojalt teretulnud," ütles Lubi.

Osana laiemast Euroopa-strateegiast tehnoloogilise innovatsiooni kiirendamisel ning klientide vajaduste täitmisel, investeerib HCL migratsioonilahendustesse, rakenduste kaasajastamisse ja tulevikukindlasse digiteenuste arhitektuuri. HCL toob oma klientideni hulga teenuseid, sealhulgas rakenduste arendamine, digitaalsete ja põhisüsteemide transformatsioon, süsteemide moderniseerimine ja infrastruktuuriteenused.


Võtmefaktid:

• HCL alustas Euroopas tegevust 1999. aastal
• HCL on esindatud 18 Euroopa riigis, esindustega Suurbritannias, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Hollandis, Poolas ja mujal
• HCL-il on Euroopas 21 arendus- ja innovatsioonikeskust
• HCL-is töötab üle 4500 spetsialisti ning ettevõte osutab teenuseid enam kui 200 Euroopa kliendile


Ettevõttest

HCL Technologies on juhtiv ülemaailmne IT-teenuseid pakkuv ettevõte. Alates globaalsele ärimaastikule ilmumisest 1999. aastal läbiviidud IPO-ga ja 2000. aastal börsile tulekuga on HCL Technologies koos oma üksustega jõudnud tänaseks 31 riiki ning ettevõtte konsolideeritud käive ulatub 6,1 miljardi USD-ni.

HCL keskendub ja klientide äri seisukohalt võtmetähtsusega kõrgetasemeliste teenuste pakkumisele, mille keskmes on väärtuse loomine ja innovatsioon. Ettevõttel on integreeritud teenuseportfell, mis sisaldab teenuseid nagu ettevõtete digitaliseerimine, IOT'ga (internet of things) seotud lahendused, ESO (engineering services outsourcing) ja uue generatsiooni IT-teenused.

HCL kasutab oma ulatuslikku globaalset arendusvõimekust ja integreeritud innovatsioonilaboreid üle maailma, pakkumaks terviklikku, multiteenuselist IT-arendust võtmesektorites, sealhulgas finantsteenused, tootmine, telekommunikatsioon, meedia, kirjastamine ja meelelahutus, jaemüük ja tarbekaubad, tervishoid, kütus ja gaas, energia- ja kommunaalteenused, reisimine, transport ja logistika ning riigivalitsemine.

Enam kui 105 000 töötajaga erinevatest rahvustest keskendub HCL Technologies oma klientidele tõelise väärtuse loomisele, väljudes tavapärastest lepingupiiridest.

Lisainfo saamiseks külastage palun kodulehte www.hcltech.com


Lisainfo:

HCL Technologies
Elka Ghudial
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

HCL Technologies
Prachi Bhagra
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.