- Reset + PDFPrindi

President Ilves õnnitles Lätit iseseisvuspäeval

President Ilves õnnitles Lätit iseseisvuspäeval
President Toomas Hendrik Ilves võõrustas tänavu augustis Ärma talus Läti riigipead Raimonds Vējonist.
© Elmo Riig

18.11.2015

Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves saatis Läti iseseisvuspäeva puhul õnnitluskirja lõunanaabrite presidendile Raimonds Vējonisele.

"Meid ühendab Euroopa Liit ja NATO, euroala ja majanduskoostöö. Läti hiljutine eesistumine Euroopa Liidus oli hiilgavalt korraldatud ja Eesti püüab teilt õppida. See on üks silmapaistev näide, et riigi mõju demokraatlikes ühendustes ei sõltu ainult riigi suurusest ja rahvaarvust," kirjutas president Ilves.

"Meid ühendavad ka ühised väljakutsed nagu põgenikekriis ja muutunud julgeolekuolukord. Siin on minu jaoks tähtis, ja seda olen kogenud ka Sinu eelkäijate puhul, et meil on väga sarnane pilk ja arusaamine, kuidas toime tulla meid ümbritsevate probleemidega," kinnitas president Ilves.

"Olen öelnud ning valmis kordama seda uuesti ja uuesti: tänapäeva Balti koostöö pole loosungid või kätest kinni hoidmine, vaid ühistesse projektidesse pandud raha, betoon, raudtee, elektrijaam, meie piirkonna julgeoleku ja kogu Euroopa Liidu hea käekäigu eest seismine," rõhutas Eesti riigipea.

Ta näeb Eesti ja Läti võimalust olla teerajajaks riikidevahelises digikoostöös, kus me saaksime olla julgustav näide ülepiiriliste e-teenuste loomisel, näidates kuidas kaasaegne IT võimaldab suurendada turgu ja edendada majandust.

"1925. aastal sõitis Eestisse rongiga Läti esimene riigipea Jānis Čakste, kes ütles toona, et Eesti ja Läti lähenemine ei saa olla vaid sõnades ja tseremooniates, see peab olema igasse lätlasesse ja eestlasesse sissekasvanud, et peaks vastu kõikidele tormidele. Tunnen siirast rõõmu, et 21. sajandil on president Čakste sõnad täide läinud," kirjutas president Ilves kolleeg Vējonisele, soovides Lätile palju õnne iseseisvuspäeval.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond