- Reset + PDFPrindi

President Ilves sõidab ametlikule visiidile Taani

03.11.2015

President Toomas Hendrik Ilves on 5. ja 6. novembril ametlikul visiidil Taanis.

Visiidi eesmärk on kinnitada ja tugevdada Eesti ning Taani kui Euroopa Liidu ja NATO lähedaste liitlaste tihedat koostööd ning anda uut hoogu kahe riigi vahelisele majanduslikule ja poliitiliselt läbikäimisele.

Eesti riigipeale annab audientsi kuninganna Margarethe II.

President Ilves kohtub Taani peaministri Lars Løkke Rasmussen'iga, kellega räägib kahepoolsest ja piirkondlikust koostööst, rändekriisist ning olukorrast põgenike lähteriikides, samuti Eesti-Taani ja Atlandi-ülesest julgeolekukoostööst, sh küberjulgeoleku vallas.

Samuti kohtub president Ilves Taani Parlamendi spiikri Pia Kjærsgaard'iga ning paneb Kopenhaagenis pärja rahvusvahelistel missioonidel langenud Taani sõdurite monumendile Kastellet'is.

Kopenhaageni Ülikooli ja Välispoliitika Ühingu korraldusel toimub president Ilvese ja Taani endise välisministri, Eesti sõbra Uffe Ellemann-Jenseni julgeolekupoliitiline arutelu "Stability in the Baltic Sea Region – Reality or Illusion?".

Eesti riigipead saadab samuti äridelegatsioon, ta kohtub Kopenhaagenis ka Taani majandusliidritega ja osaleb Taani Tööstuse Konföderatsiooni korraldatud IT-teemalisel ümarlaual.

President kohtub ka Taani ja Lõuna-Rootsi Eesti kogukonnaga.

President Ilvest saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad ka kaitseminister Hannes Hanso ning Riigikogu liikmed Yoko Alender ja Henn Põlluaas.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond