- Reset + PDFPrindi

Presidendi Kultuurirahastu ja Skype Eesti asutasid noore IT-teadlase eripreemia

02.11.2015

Täna allkirjastasid Presidendi Kultuurirahastu ja Skype Eesti lepingu noore IT-teadlase eripreemia väljaandmiseks. Preemiale saab kandideerida 5. detsembrini 2015.

Preemia on mõeldud kuni 35-aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega. Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks.

"Olen ikka rõhutanud reaalteaduste ja infotehnoloogia õppimise vajalikkust ja just nõnda, et infotehnoloogia ei oleks asi iseenesest, vaid aitaks kaasa kõigi eluvaldkondade paremale toimimisele," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kelle algatusel ja eestvõttel preemia loodi.

"Mul on hea meel, et Skype Eesti, kes juba on toetanud reaalteaduste eripreemia väljaandmist õpetajatele, astus sammu edasi ja hakkab nüüd toetama noori teadlasi, kes infotehnoloogia tarkvaraarenduse ja –rakenduse valdkonnas tegutsevad," lisas riigipea.

"Seitsmendal koostööaastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastuga silmapaistva reaalteaduste õpetaja või õppejõu tunnustamiseks on meil suur rõõm anda teada uue – noore IT teadlase toetamiseks mõeldud eripreemia asutamisest, mida järgmise kolme aasta jooksul rahastame. Skype'i Eesti arendustiim peab väga oluliseks, et tarkvara arendusvaldkonna noored andekad tegijad saaks keskenduda uurimistööle ja maailmamuutvat teadmust luua," sõnas Skype Eesti juht Andrus Järg.

Kandidaate preemiale võivad esitada nii noored IT-teadlased ise kui ka nende juhendajad, tööandjad, erialaühendused, ülikoolid, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja elulooga, teadustöö kirjeldus, asjassepuutuvate avaldatud teadustööde, artiklite või ka kavatsuste loetelu ning vähemalt kahe juhendaja või õppejõu soovitus.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond