- Reset + PDFPrindi

Aasta ettevõte 2015 on Kodumaja

Aasta ettevõte 2015 on Kodumaja
President Toomas Hendrik Ilves andis üle Aasta Ettevõtte tiitli ehitusettevõtte Kodumaja juhile Lembit Lumpile.
© Egert Kamenik

08.10.2015

Tänasel pidulikul auhinnagalal Eesti Parimad Ettevõtted 2015 pälvis Aasta Ettevõtte tiitli ehitusettevõte Kodumaja. Aasta Ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) konkursi Ettevõtluse Auhind ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli parimate seast.

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul on Kodumaja hea näide Eesti kapitalil põhinevast ettevõttest, kes on end edukalt tõestanud nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel tasandil. "Eksport on meie ettevõtetele see võlusõna, mis aitab neil suuremaks kasvada ja kokkuvõttes meie majandust elavdada. Kodumaja puhul on märkimisväärne, et nad ekspordivad praktiliselt 100% -liselt, olles samal ajal oma valdkonna tipptegija ja ka vastutustundlik tööandja," kirjeldas Tomberg Aasta Ettevõtet 2015.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman: "On äärmiselt uhke suruda igal aastal pärjatud ettevõtjate kätt ning soovida neile südamest õnne saavutatu eest. Eriti hea on tunne siis, kui näeme uusi ja värskeid tulijaid. Noorte tahe luua oma ettevõte on kasvutrendis ja ebaõnnestumise hirm hakkab vaikselt kaduma. Ettevõtlikkuse edendamine on meie kõigi missioon ja lausa kohustus teha seda igapäevaselt, mitte projektipõhiselt või mõeldes ettevõtjate peale vaid mõnel päeval või nädalal aastas."

Jüri Käo, Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees: "Eduka ühiskonna eeldus on toimiv ja vaba majandus. Viimast kannavad edasi ettevõtjad, kes oma igapäevase tööga meile kõigile väärtust loovad. Aasta ettevõtja konkurss teeb mind igal aastal uhkeks, et Eestis on nii palju erksaid ettevõtjaid ja konkurentsivõimelisi ettevõtteid väga erinevates tegevusvaldkondades."


EASi Ettevõtluse Auhind 2015 võitjad:

• Aasta uuendaja Adcash
• Aasta eksportöör Kodumaja
• Aasta piirkonna ettevõte UPM-Kymmene Otepää
• Aasta vastutustundlik ettevõte Playtech Estonia
• Aasta välisinvestor Westaqua-Invest

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli 2015 võitjad:

• Aasta mikroettevõte Interstudio
• Aasta keskmise suurusega ettevõte AdCash
• Aasta suurettevõte Merko Ehitus

Konkurentsivõimelisimad ettevõtted tegevusvaldkonniti:

BLRT Grupp, tööstus- ja energeetika
A. Le Coq, toiduainetööstus
Swedbank, finantsvahendus
CM Tallinn, hulgikaubandus
Eesti Telekom, side-, kommunikatsioon ja IT
Tallink Grupp, turism
Tallinna Kaubamaja Grupp, jaekaubandus
Technopolis Ülemiste, kinnisvara
Greencarrier Liner Agency, transport ja logistika
Merko Ehitus, ehitus
Olympic Entertainment Group, teenindus

Aasta Ettevõtte žüriisse kuulusid: endine ettevõtlusminister Urve Palo, majandus- ja taristuminister Kristen Michal, Aasta Ettevõte 2014 võitja Top Marine juht Andry Prodel, Eesti Panga president Ardo Hansson, Tartu Ülikool rektor Volli Kalm ning ettevõtjad Oliver Väärtnõu ja Kati Kusmin.


Aasta Ettevõte 2015  - Kodumaja

Ettevõtte põhitegevus on (puit)karkassehitiste projekteerimine ja ehitamine tehases toodetud elementidest. Lisaks kinnisvaraarendus, ehituse peatöövõtt ja projektide juhtimine Kodumaja kontserni toodangu baasil.

Kodumaja on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, kes oma tegevuse läbi annab tööd ka teistele Eesti ettevõtetele. Ettevõtete on praktiliselt 100% eksportöör, kelle ekspordikäive oli eelmisel aastal 52 mln eurot. Ettevõte on uuendustele orienteeritud ja oma valdkonna tipptegija. Lisaks kõigele muule on ettevõte ka vastutustundlik tööandja.

2014. aasta suvel sõlmis Kodumajatehase AS lepingu maailma kõrgeima puitelamu ehitamiseks Norrasse, Bergenisse. Tegemist on erakordse projektiga, mis on saanud väga suure tähelepanu osaliseks nii Norras kui ka laiemalt.


Eesti suurim era– ja riigisektori koostöös korraldatav ettevõtluskonkurss sisaldab endas kahte konkurssi:

1. Konkurentsivõime edetabel, mida korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Eesti Tööandjate Keskliit. Selle konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal.

2. Ettevõtluse Auhinda annab välja EAS. Sellel konkursil selgitatakse välja riigile enim kasu toonud ettevõtted viies valdkonnas: aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta vastutustundlik ettevõte, aasta piirkonna ettevõte ja aasta eksportöör.


Lisainfo:

Karina Loi
EASi kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.