- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea õnnitles Bulgaariat rahvuspüha puhul

Eesti riigipea õnnitles Bulgaariat rahvuspüha puhul
President Toomas Hendrik Ilvese ja Bulgaaria presidendi Rosen Plevnelievi kohtumine viimase visiidil Eestisse 2013. aasta septembris.
© Raigo Pajula

03.03.2015

"Palju õnne Bulgaaria rahvuspüha puhul. Soovin Teie riigile ja rahvale õitsengut ja kordaminekuid," kirjutas president Toomas Hendrik Ilves Bulgaaria riigipeale Rosen Plevnelievile saadetud õnnitluskirjas.

"Bulgaaria on meile oluline liitlane nii Euroopa Liidus kui ka NATOs. Uus ja hapram julgeolekuolukord tingib vajaduse veelgi enam koostööd teha — olen kindel, et edaspidigi ühendavad Eesti ja Bulgaaria oma jõupingutused tugeva ja ühtse Euroopa Liidu eest seismisel," rõhutas Eesti riigipea.

Tema sõnul seisavad Eesti ja Bulgaaria ühiselt Euroopa Liidus vastutustundlikku ja ühiselt kokkulepitud reegleid järgiva finants- ja majanduspoliitika, idapartnerluspoliitika, Balkani piirkonna integratsiooni, sh Serbia edasise eurolõimumise ning isikute vaba liikumise kui ühe olulise põhivabaduse eest.

"Eesti on jätkuvalt valmis Bulgaariaga jagama e-valitsuse kogemust ja lahendusi ning kinnitab oma jätkuvat toetust Bulgaaria liitumisele Schengeni viisaruumiga ja soovile ühineda OECD-ga," kirjutas president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229