- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Euroopa Liit peab kinnitama meie ühtsust ja otsusekindlust agressori ohjeldamisel

25.01.2015

"Venemaa toetatud separatistide terrorirünnak Mariupolis, kui laupäeva hommikul hukkusid rakettide läbi kümned tsiviilelanikud ja veel rohkem sai haavata, on alatu ja jõhker kuritegu," ütles president Toomas Hendrik Ilves, avaldades kaastunnet surmasaanute lähedastele ja lootes haavatute kiiret paranemist.

"Demokraatlik maailm seisab silmitsi häbiväärse kurjuse ja vägivallaga: separatistid ründavad Ukraina linnu ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikme toel," tõdes Eesti riigipea. Ta kutsus veelkord Venemaad loobuma separatistide toetamisest ning kasutama kogu oma mõju, et Kagu-Ukrainas peatuks vägivald, purustused ja tuhandete inimeste kannatused.

"Esmaspäevaks kavandatav Euroopa Liidu välisministrite erakorraline kohtumine peab kinnitama meie ühtsust ja otsusekindlust agressori ja tema toetajate ohjeldamisel, mis peab tähendama ka viisakeelu nimekirja laiendamist ja uute majandussanktsioonide kaalumist," rõhutas president Ilves.

"Loobugem illusioonidest – me ju näeme, kuidas tahetakse hävitada ühe Euroopa riigi territoriaalset terviklikkust. Iga uus separatistide rünnak ainult kinnitab nende soovimatust hoida vaherahu või olukorda rahumeelselt lahendada, sest nende ja nende toetajate eesmärk on sõjategevuse laiendamine, järjest uute kannatuste tekitamine," ütles Eesti riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229