- Reset + PDFPrindi

President Ilves: rahvusvaheline kogukond ei saa lasta end heidutada terroristidel, terroristid ei hakka dikteerima meie tegutsemist

01.02.2015

"Iraagis ja Süürias brutaalselt tegutseva terroristliku äärmusorganisatsiooni ISIL peatamiseks on vajalik rahvusvahelise kogukonna jõuline pingutus ja kestev pühendumine," kirjutas president Toomas Hendrik Ilves pantvangistatud ajakirjaniku Kenji Goto mõrvamise järel saadetud kaastundekirjas Jaapani peaministrile Shinzo Abe'le.

"Kenji Goto nagu ka Haruna Yukawa jahmatav mõrvamine näitavad ISIL-i pimedat kurjust ning soovi külvata hirmu ja vägivalda. Rahvusvaheline kogukond ei saa lasta end heidutada terroristidel, terroristid ei hakka dikteerima meie tegutsemist," kinnitas Eesti riigipea, kelle sõnul on Jaapan kohusetundlik ja usaldusväärne partner mitmete rahvusvaheliste kriiside ohjeldamisel. "Vastupidi, terroristide põlastusväärsus ja julmus lisavad ISIL-i vastasele koalitsioonile otsuse- ja sihikindlust. Lisaks sõjalisele tegevusele keskendub üle 60 riigi ja organisatsiooni ühendav koalitsioon järjest enam sellele, et takistada terroriorganisatsiooni rahastamist ja sinna võõrvõitlejate lisandumist ning pakub laialdast humanitaarabi, milles osaleb ka Eesti."

ISIL ei ohusta vaid Lähis-Ida, meenutas president Ilves, sest äärmusideoloogia levik ja võõrvõitlejate suundumine konfliktipiirkonda õõnestab maailma paljude piirkondade julgeolekut.

"Minu kaastundemõtted on Kenji Goto ja Haruna Yukawa perekondade ja lähedastega, kogu Jaapani rahvaga," kirjutas Eesti riigipea Jaapani valitsusjuhile saadetud kaastundekirjas.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229